جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

صدور اولین جواز استخراج رمز ارز‌ها - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور اولین جواز استخراج رمز ارز‌ها

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

غلامرضا بابایی اظهار داشت: با توجه به اهمیت رمز ارز‌های دیجیتالی در دنیا و سوق فضای کسب و کار در فضای مجازی به سمت آن، وزارت صنعت، معدن و تجارت برای قانونمند کردن این فعالیت‌ها با تدوین دستورالعمل صدور جواز تاسیس و بهره برداری برای استخراج رمز ارز‌ها زمینه نهادینه و قانونمند شدن این فعالیت را فراهم کرد. رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی گفت: با توجه به اهمیت رمز ارز‌های دیجیتالی در دنیا و سوق فضای کسب و کار در فضای مجازی به سمت آن، وزارت صنعت، معدن و تجارت برای قانونمند کردن این فعالیت‌ها با تدوین دستورالعمل صدور جواز تاسیس و بهره برداری برای استخراج رمز ارز زمینه نهادینه و قانونمند شدن این فعالیت را فراهم کرد. او به تاریخچه پیدایش رمز ارز‌ها پرداخت و گفت: حضور رمزارز‌ها از حدود ۱۰ سال پیش با بیت‌کوین آغاز شد و با توجه به استقبال جهانی از آن، انواع گوناگونی از رمزارز‌ها ایجاد شد که برخی از آن‌ها موفق بودند و مورد اقبال قرار گرفتند و بسیاری از آن‌ها از گردونه رقابت خارج شده‌اند. در کشور ما نیز همراه با حرکت جهانی، رمزارز‌ها جایگاه پرمخاطبی به خود اختصاص داده است که ایجاد سایت‌های اطلاع‌رسانی گوناگون در حوزه رمزارزها، ایجاد صرافی‌ها و مارکت‌های ایرانی برای تبادل رمزارز‌ها موید گرایش به فناوری بلاکچین وایجاد مزارع و فعالیت‌های پرشتاب ماینینگ و شکل‌گیری رمزارز ملی ازسوی بانک مرکزی، همپای رمزارز‌های خاص مانند جی‌بی‌تال برای کاربرد‌های آموزشی و... بازگو‌کننده این نکته است که رمزارز‌ها یکی از زمینه‌های مورد علاقه مردم در فضای مجازی کشور به‌شمار می‌رود. بابایی اضافه کرد: بلاک‌چین یک فناوری انقلابی و تحول گرا است که موضوع مهمی در دنیا به شمار می‌رود و همانطور که در دنیا مورد توجه قرار گرفته، در کشور نمی‌توان نسبت به آن بی‌توجه بود ومیبایستی به بلاک‌چین توسط بخش دولتی و خصوصی توجه می‌شدکه در این مورد وزارت صنعت، معدن وتجارت به فناوری بلاک‌چین و ارز‌های رمزنگار نگاه مثبتی دارد، اما اعتقاد دارد که باید در چهار چوب قانون و مقررات برای این فناوری زیرساخت‌هایی لازم ایجاد شود که در این راستا با تدوین و ابلاغ دستور العمل صدور جواز تاسیس و پروانه بهره برداری برای فعالیت استخراج رمز ارز گامی مهم در جهت تعامل و نهادینه کردن قانونمند بستر فضای کسب و کار را فراهم نمود. رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی افزود: این سازمان ضمن آماده سازی زمینه صدور مجوز‌های صنعتی رمز ارز‌ها و ارائه خدمات تخصصی و کارشناسی به متقاضیان، اولین جواز تأسیس فعالیت استخراج رمز ارز کشور را با سرمایه گذاری ثابت ۱۷۰ هزار یورو معادل (۲۵۵۰۰ میلیون ریال) در شهرک صنعتی استان صادر نمود و با توجه به اهمیت موضوع در نظر دارد، دوره¬های آموزشی تخصصی وکاربردی آشنایی با فعالیت استخراج رمزارز ها را برگزار نماید.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.