جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

صادرات 44 میلیون دلاری کالا از گمرک صنم بولاغی - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرات 44 میلیون دلاری کالا از گمرک صنم بولاغی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

 به گفته مدیرگمرک پلدشت در این مدت 25 هزار تن کالا به ارزش 44 میلیون دلار به کشورهای اروپایی و آسیایی صادر شد که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته به لحاظ ارزش 450 درصد و به لحاظ وزن 155 درصد افزایش دارد.

آزادی افزود: محصولات کشاورزی، لبنی، پتروشیمی، انواع محصولات پلاستیکی، آهن آلات، مس، کاشی و سرامیک و لوازم خانگی از جمله کالاهای صادر شده است. پیش بینی می شود تاپایان سالجاری میزان صادرات کالا به 50 میلیون دلار افزایش یابد. روزانه بیش از 400 مسافر خارجی از پایانه مرزی پلدشت وارد کشور می شود و باخرید 20 تن کالاهای ایرانی 40 هزار دلار ارز عاید کشور می شود. ۱۴ گمرک و بازارچه در مناطق مرزی شمال و غرب آذربایجان غربی فعال است. گمرک بازرگان، رازی خوی و سرو ارومیه(هم مرز با ترکیه)، گمرک صنم بولاغی پلدشت (هم مرز با آذربایجان)، گمرک تمرچین پیرانشهر و کیله سردشت (هم مرز با عراق) از جمله گمرکات فعال استان هستند. گمرک پلدشت در منطقه آزاد تجاری و اقتصادی ماکو در سال ۹۲، با توجه به وجود ارتباطات فرهنگی آذربایجان غربی و جمهوری خودمختار نخجوان و با هدف توسعه صادرات کشور افتتاح شد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.