جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

صادرات 250 تن شاه میگو از کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرات 250 تن شاه میگو از کشور

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

صادرات 250 تن شاه میگو از کشور

 

 

معاون موسسه تحقیقات شیلات کشورگفت:250 تن شاه میگو از ایران به کشورهای خارجی صادر شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما در نشست خبری در ارومیه با بیان اینکه امسال تولید ۳۵۰ هزار تن انواع محصولات پرورش آبزی از نوع گرم‌آبی و سردآبی و میگو در کشور دستور کار است گفت:از آغاز امسال تاکنون250 تن شاه میگو در کشور تولید شده است.

همایون حسین‌اده صحافی افزود:این محصول امسال کیلویی ۱۵ دلار به کشورهای ترکیه، فرانسه، آلمان و بلژیک صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه پرداختن به دغدغه‌های تولید، نهاده‌های تولید و اقتصاد و فرآوری محصول از برنامه‌های پژوهشی موسسه تحقیقات شیلات کشور است خاطر نشان کرد: ۱۳ مرکز تحقیقات در کشور زیر نظر مرکزتحقیقات شیلات کشور برای اجرای این برنامه‌ها فعالیت می کنند.

معاون موسسه تحقیقات شیلات کشور تصریح کرد: عمده پژوهش‌های آبزی‌پروری در روند تکثیر، مولدسازی، تغذیه آبزیان، بهداشت، مدلهای رشد آبزیان و نیز نحوه برداشت و فرآوری و بازاریابی متمرکز است.

حسین‌زاده با اشاره به اینکه تنوع گونه آبزیان پرورشی به لحاظ مدیریت تولید و سبد مصرف کنندگان همواره در دستور کار است گفت: بخشی از منابع تحقیقاتی برای سبد تولید و مصرف کشور از محل گونه‌های محلی بوده و وارداتی است که در سطح خود در مقام اول و دوم دنیاست.

وی اضافه کرد: گونه "تیلا پیا" نزدیک به ۸ سال است که در دست تحقیقات شیلات کشور بوده و مطالعات و پژوهش‌ها حاکی از این است که این گونه می‌تواند به عنوان ظرفیت تولیدی اقتصادی در کشور قلمداد شود .

 


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.