جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

صادرات 200 میلیون دلاری شرکت صنایع شیر ایران - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرات 200 میلیون دلاری شرکت صنایع شیر ایران

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

صادرات 200 میلیون دلاری شرکت صنایع شیر ایران

 

 

شرکت صنایع شیر ایران امسال 200 میلیون دلار محصولات لبنی صادر می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران گفت:شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) قرار است امسال حدود 200 میلیون دلار محصولات لبنی صادر کند، این در حالی است که این میزان در سال گذشته 150 میلیون دلار بوده است.

علی رومی درحاشیه مراسم معارفه مدیرعامل جدید شرکت پگاه سلماس با بیان اینکه برای افزایش مصرف شیر در کشور باید فرهنگ سازی شود افزود: مصرف شیر در جوامع توسعه یافته بسیار بالا است چرا که مصرف آن ارتباط مستقیمی با سلامت مردم و جامعه دارد.

وی با اشاره به اینکه سرانه مصرف شیر در کشورهای اروپایی، اسکاندیناوی و کشوری مانند نیوزلند بین 300 تا 400 کیلوگرم در سال است، تصریح کرد: این رقم در ایران بین 75 تا 90 کیلوگرم است.

 رومی با بیان اینکه قرار بود در برنامه پنجم توسعه مصرف سرانه در کشور به حدود 140 کیلوگرم برسد گفت:متاسفانه این هدفگذاری تحقق پیدا نکرد.

مدیر عامل شرکت صنایع شیر ایران با اشاره به اینکه مردم بیشتر تمایل به مصرف نوشابه های گازدار دارند، افزود: شرکت صنایع شیر ایران با 70 سال سابقه کار، بیش از 30 درصد از تولید و فرآوری محصولات لبنی را برعهده دارد به همین دلیل ما وظیفه داریم برای افزایش مصرف لبنیات در کشور فرهنگ سازی کنیم.

وی یکی از اقدامات صنایع شیر را همکاری با دولت در زمینه تنظیم بازار عنوان و اضافه کرد : صنایع شیر ایران از سال گذشته تاکنون هیچ گونه افزایش قیمتی در محصولات تولیدی خود نداده است؛ چراکه ما معتقدیم افزایش قیمت، مصرف محصولات لبنی را کاهش می دهد، این در حالیست که برخی از شرکت‌های دیگر تولید کننده لبنیات در اسفندماه سال گذشته بین 10 تا 15 درصد قیمت محصولات خود را افزایش دادند.

 


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.