جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

شناسایی 11هزار روستای در معرض سوانح کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسایی 11هزار روستای در معرض سوانح کشور

اروميه/خبرگزاري صداوسيما/اجتماعي

شناسایی 11هزار روستای در معرض سوانح کشور

 معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در حاشیه افتتاح طرح هادی روستای قولنجی ارومیه در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما گفت:

طبق برنامه ریزیهای صورت گرفته باید یک سوم روستاهای در معرض خطر کشور ایمن سازی شود. شاملو افزود: نزدیک به ١١ هزار روستا در کشور شناسایی شده است و در این طرح اقدامات گسترده ای در خصوص مقابله با سیلاب ها، رانش و لغزش زمین در روستاهای هدف انجام خواهد شد. وی خاطرنشان کرد در دو برنامه توسعه گذشته نزدیک به یک میلیون و ٨٠٠ هزار واحد روستایی نوسازی و مقاوم سازی شده است. معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور اجرای طرح های هادی و بازنگری طرح های هادی روستایی، ایمن سازی روستاهای آسیب پذیر در مقابل حوادث غیر مترقبه، ساماندهی و بهسازی روستاهای مرزی و تهیه و اجرای طرح هادی در روستاهای حریم شهرها را از مهمترین برنامه های این بنیاد در برنامه ششم توسعه عنوان کرد. شاملو همچنین با اشاره به اینکه اعتبارات اختصاص یافته برای اجرای طرح های عمران روستایی هیچ تناسبی با انبوه طرح های مصوب بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ندارد گفت: امسال 15هزار میلیارد ریال اعتبار برای طرح های این نهاد مصوب شده است. برای اجرای طرح هادی روستای قولنجی یک میلیارد و ٢٣٠ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است. اجرای شبکه دفع آبهای سطحی، اجرای ٣ هزارو ٥٠٠ متر جدول کشی، بیش از ٣ هزار مترمربع پیاده رو سازی و اجرای بیش از ٣٠ هزار مترمربع آسفالت معابر از مهمترین اقدامات انجام شده در بزرگترین روستای بخش انزل ارومیه است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.