سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

شایعه ترک خوردگی دیواره سد شهرچای ارومیه تکذیب شد - نمایش محتوای خبر

 

 

شایعه ترک خوردگی دیواره سد شهرچای ارومیه تکذیب شد

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی در خصوص تکذیب شایعات پیرامون سد شهرچای ارومیه اطلاعیه‌ای صادر کرد. دراین اطلاعیه امده است. در پی انتشار شایعاتی پیرامون سد شهرچای ارومیه به اطلاع مردم شریف می‌رساند سد شهرچای دچار هیچگونه آسیب و یا مشکل خاصی نبوده و قویا شایعات مطرح شده در خصوص سرریز شدن، ترک خوردگی دیواره و یا هرگونه شایعه مشابه دیگر در باره این سد تکذیب می‌گردد. لازم بذکر است ظرفیت مخزن سد شهرچای ارومیه ۲۲۰ میلیون متر مکعب می‌باشد که هم اکنون ۱۲۲ میلیون متر مکعب آن پر شده است و قسمتی از آب مخزن سد طبق برنامه در سال گذشته جهت تامین نیاز دریاچه ارومیه رهاسازی شده‌است شایان ذکر است کلیه احجام رهاسازی برای کلیه مصارف پیش‌بینی شده براساس برنامه منابع و مصارف سد‌های مخزنی ابلاغی شرکت مدیریت منابع آب ایران اجرا و کنترل می‌گردد، که برهمین اساس هیچگونه انحرافی از برنامه‌های ابلاغی در سد‌های استان وجود ندارد؛ لذا از مردم شریف استدعا داریم به شایعات پیرامون این سد و دیگر سد‌های استان توجه ننموده و اخبار را از مبادی معتبر دنبال نمایند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.