جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

سیزدهمین جلسه شورای اداری استان - نمایش محتوای خبر

 

 

سیزدهمین جلسه شورای اداری استان

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

سیزدهمین جلسه شورای اداری استان

با حضوررئیس کل دیوان  محاسبات کشور ، سیزدهمین جلسه شورای اداری استان برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در جلسه شورای اداری استان، با تقدیر از حماسه پرشور حضور مردم در انتخابات و نیز با قدردانی از عوامل برگزاری این دوره از انتخابات اظهار داشت : همه آنهایی که به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی وخبرگان رهبری از سوی مردم انتخاب شدند، باید در مسیر تعیین سرنوشت کشور وعزت این نظام حرکت کنند .

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی از سازمان بازرسی به عنوان سازمان ناظر بر اعمال ورفتار مدیران  در دستگاههای اجرایی نام برد وافزود: سازمان بازرسی هرجا که لازم باشد در امورات مختلف ورود می کند تا کارها بر اساس اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پیش رود.

رئیس کل دیوان محاسبات کشورهم در این جلسه کثرت قوانین را یک مشکل جدی در کشور خواند و گفت : مسئولان قوه با همفکری و تعامل برای اصلاح ،تجمیع و کاهش قوانین گام بردارند.

رحیمی با اشاره به اینکه دولت کل بودجه سال 95 کشور را 953 هزار میلیارد تومان اعلام کرده است افزود: این بودجه نسبت به امسال از رشد 14 و 7 درصدی برخوردار است ، اما متاسفانه با اینکه این بودجه افزایش داشته است اغلب این بودجه برای مصارف جاری هزینه می شود .

وی همچنین افزود: در صورت ارائه اطلاعات الکترونیکی هزینه کرد توسط دستگاههای اجرایی ، دیوان محاسبات کشور از ابتدای سال آینده هر سه ماه یکبار برای صورتهای مالی دستگاههای اجرایی ، گواهی به دو صورت مقبول و مردود صادر خواهد کرد.

رحیمی به موضوع دریاچه ارومیه اشاره کرد وگفت: موضوع دریاچه ارومیه یک موضوع ملی است و اگر به ان رسیدگی نشود همه استانها و شهرهای کشور درگیر آن شده و باید تغییر برای جلوگیری از خشک شدن آن تغییر الگوی کشت و روش آبیاری در حوزه این دریاچه مورد توجه قرار گیرد.

استاندار اذربایجان غربی هم در این جلسه با اشاره به برگزاری پرشور انتخابات گفت: مردم با حضور چشمگیر در انتخابات تاکید کردند با همدلی و یکپارچگی می توان کارهای موثر وخارق العاده ای را انجام داد و همه دستگاههای اجرایی باید پیام مهم مردم را درک کرده باشند.

 وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام پایانی سال گفت: با سیاستهای دولت ومجلس توانستیم برخی طرحهای نیمه تمام عمرانی را تکمیل کنیم اما همچنان در زمینه واگذاری تکمیل برخی طرحهای نیمه تمام به بخش خصوصی مشکل داریم .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.