سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

سهم ۱۰ درصدی پایانه مرزی بازرگان در ترانزیت ورودی به کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

سهم ۱۰ درصدی پایانه مرزی بازرگان در ترانزیت ورودی به کشور

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

ارسلان شکری درخصوص گردشگری بودن استان با توجه به مرزی بودن منطقه یادآور شد: طی ده ماه سال جاری نزدیک به ۱۰ میلیون نفر تردد از پایانه‌های مرزی استان ثبت شده است که بیشترین تردد مرتبط به پایانه مرزی بازرگان بوده و به لحاظ ترانزیتی یک دهم ترانزیت کل کشور نیز از طریق این پایانه مرزی انجام می‌شود. وی با تاکید بر ضرورت کنترل و نظارت بر ناوگان عمومی گفت: بخشی از کنترل‌ها توسط زیر بخش‌های معاونت حمل و نقل اداره کل بصورت دوره‌ای و بخشی نیز توسط مدیران معاینه فنی بصورت مستمر و دروازه‌ای با پلیس راه انجام می‌شود که شاخصه‌هایی منجمله ساییدگی لاستیک، شکسته شدن و یا انحصار نور در شیشه، وضعیت صندلی و وضعیت جعبه کمک‌های اولیه در مراکز معاینه فنی بررسی می‌شود. شکری از سهمیه سوخت ناوگان وانت‌بار براساس پیمایش گفت: تخصیص سهمیه سوخت ناوگان وانت بار از اول بهمن ماه سال جاری براساس پیمایش ثبت شده در بارنامه خواهد بود و با توجه به اینکه مقرر گردیده است تخصیص سهمیه سوخت به وانت بار‌ها بر اساس پیمایش ثبت شده در اسناد حمل صورت پذیرد، لذا کلیه رانندگان و مالکین وانت بار برای فعالیت در جاده‌های برون شهری بایستی اسناد حمل وانت بار شامل کارت هوشمند راننده، کارت هوشمند وانت بار و بارنامه به همراه داشته باشند و در غیر این صورت با متخلفین برخورد قانونی انجام خواهد شد. شکری از استقرار ۶۸ اکیپ راهداری در محور‌های مواصلاتی استان خبر داد و متذکرشد: ۳۰ راهدارخانه ثابت ۱۵ مرکزی و ۲۳ استیجاری‌ای سیار محوری در استان وجود دارد که بیش از ۴۵ هزار تن ماسه و نمک در این راهدار خانه‌ها برای پاکسازی راه‌ها در ایام برفی ذخیره شده و همچنین عملیات راهداری زمستانی با ۴۲۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین با حدود ۹۰۰ نفر پرسنل آماده خدمت رسانی به مردم عزیز هستند. وی در خصوص اجرای طرح ابرار برای آسفالت راه‌های روستایی گفت: این طرح از طریق وزارت راه و شهرسازی و وزیر محترم تاکید شده است، سهم استان آذربایجان غربی ۴۰۰ کیلومتر بوده و هم اکنون نیز ۱۵۰ کیلومتر راه روستایی آماده آسفالت بوده و در حدود ۱۵ کیلومتر آسفالت شده است مابقی نیز بعد از بهتر شدن وضعیت جوی عملیاتی خواهد شد. این مقام مسئول در خاتمه عنوان کرد: شماره تلفن گویای ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌های استان بصورت شبانه روزی و ۳۰ خط هم زمان بهترین مرجع برای اطلاع از وضعیت جوی و تردد در محور‌های استان بصورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به هموطنان و هم استانی‌های عزیز در خصوص وضعیت جاده‌ای استان است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.