جهش تولید | جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹

سمپاشی بیش از ۱۶۶ هزار هکتار از مزارع غلات - نمایش محتوای خبر

 

 

سمپاشی بیش از ۱۶۶ هزار هکتار از مزارع غلات

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

آقای جعفر وحدت مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون در سطح ۱۶۶ هزار و ۱۸۱ هکتاراز مزارع گندم و جو استان مبارزه شیمیایی با علف‌های هرز صورت گرفته است. وحدت ادامه داد: از این مقدارسطح مبارزه ۱۵۸ هزار و ۳۱۶ هکتار در مزارع گندم و ۷ هزار و ۸۶۵ هکتاردر مزارع جو انجام گرفته است و این در حالی است که مبارزه شیمیایی همچنان در مناطق سردسیری ادامه دارد. وی همچنین اضافه کرد: به منظور جلوگیری از کاهش میزان خسارت آفت سن غلات بعنوان مهمترین آفت در مزارع گندم و جو در کشور و استان، تا کنون در سطح ۱۶ هزار و ۸۳۷ هکتار مبارزه با سن مادری در استان انجام شده و به محض رسیدن به نروم برابر بازدید‌های صحرایی کارشناسان، مبارزه با پوره سن نیز آغاز خواهد شد. مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: با توجه به بارندگی‌های مناسب در فصل بهار، احتمال شیوع انواع بیماری‌ها در مزارع غلات دور از انتظار نیست، لذا از زارعین استان درخوست داریم به محض مشاهده علایم اولیه آلودگی با مشورت کارشناسآن حفظ نباتات و کلینیک‌های گیاه پزشکی اقدام به مبارزه شیمیایی با افات کنند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.