سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

سریال طنز دده مان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سریال طنز دده مان

هتل سنتی دده مان که لوکیشن اصلی این سریال است در میدان انقلاب در یکی از قدیمی‌ترین و مرکزی‌ترین نقاط زنجان واقع شده است. این هتل زیبا تنها هتل سنتی استان زنجان می‌باشد و بنای این هتل قدمتی بیش از ۲۰۰ سال دارد که در گذشته‌های دور به عنوان کاروانسرای مسافران بین جاده‌ای استفاده می‌شده است.

داستان این سریال مربوط به جوانی بنام هوشنگ است که بدلیل شکست در سرمایه گذاری به خانه پدری خود که ددمان نام دارد برمی گردد.

وی دریافته است که اشکال جدیدی از فعالیت اقتصادی در حوزه گردشگری علاوه بر سودآوری، در مسیر اشتغال مولد و پویا نیز حرفی برای گفتن دارد.

هوشنگ با مشورت‌های متعدد و با تلاش و کوشش فراوان بر مشکلات زیاد مربوط به تبدیل خانه مسکونی اجدادی به هتل بوم گردی فائق آمده و عامل اشتغال چندین نفر می‌شود که در این راه با دردسر‌هایی روبرو می‌شود که دستمایه این سریال است.

تبلیغ فرهنگ غنی محلی، حمایت از صنایع بومی، استفاده از لوکیشن‌های تبلیغ کننده میراث فرهنگی، مشوق گردشگری و عامل اشتغال در این حوزه، پرداخت غیرمستقیم به صنایع دستی استان مانند صنعت سنتی مسگری، چارق دوزی و ملیله سازی در کنار بهره گیری از هنرمندان باتجربه بومی از دیگر شاخصه‌های این مجموعه طنز تلویزیونی است.

این سریال در ۲۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای در شبکه اشراق تولید شده است.