جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

سالگرد ارتحال مرحوم آیت الله خویی - نمایش محتوای خبر

 

 

سالگرد ارتحال مرحوم آیت الله خویی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 در این مراسم که در مسجد سید الشهدای خوی برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین فاضل هیدچی از استادان حوزه و دانشگاه با تکریم از جایگاه فقاهت آیت الله خویی گفت :

آن عالم ربانی علاوه بر برخورداری از امیتازهای علمی و نبوغ والای فکری و کرامت انسانی به ویژگیهای بازر دیگر اخلاقی نیز آراسته بود . وی نقش آیت الله خویی را در توسعه فرهنگ تشیع و صیانت از اندیشه های والای اسلامی بسیار تاثیر گذار دانست و افزود : آن عالم جلیل القدر و مظهر علم حوزوی با تربیت شاگردان فراوانی خدمات بسیار بزرگی را به توسعه تعالیم اسلام در جهان اسلام و حوزه های علیمه جهان ارائه کرد . این استاد حوزه و دانشگاه آیت الله خویی را عالمی جامع الاطراف و ساده زیست دانست و افزود : باید صاحبنظران حوزه های علیمه سیره ، روشهای زندگی و افکار متعالی این عالم بزرگ رابه جامعه اسلامی و طلاب جوان منتقل کنند . آیت الله العظمی ابوالقاسم موسوی خویی در 17 مرداد 1371 هجری شمسی مطابق با 8 صفر 1413 هجری قمری دارفانی را وداع گفت . از این عالم جلیل القدر دهها اثر در فقه ، اصول ، تفسیر ،رجال و حدیث باقیمانده است . از آثار وی می توان به البیان فی تفسیر القرآن اشاره کرد که امروز به عنوان مرجع درسی در حوزه های علیمه جهان است .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.