حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۷

ساخت دستگاه ردیاب مواد جامد و مایع، برای نخستین بار در جهان توسط متخصصین ارومیه ای - نمایش محتوای خبر

 

 

ساخت دستگاه ردیاب مواد جامد و مایع، برای نخستین بار در جهان توسط متخصصین ارومیه ای

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/علمی وفرهنگی

ساخت دستگاه ردیاب مواد جامد و مایع، برای نخستین بار در جهان توسط متخصصین ارومیه ای

مدیرعامل شرکت سازنده دستگاه ردیاب مواد جامد و مایع در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در ارومیه به تشریح ویژگیهای این دستگاه پرداخت و گفت :

پس از 8 سال تحقیق برای نخستین بار در جهان به تکنولوژی ساخت انواع دستگاههای ردیاب مواد جامد و مایع دست یافته ایم و موفق شدیم گواهینامه ثبت اختراع بین المللی این دستگاه را اخذ کنیم. مهندس کامبیز گلشنی افزود؛ با این دستاورد، شناسایی ذخایر طبیعی و غیر طبیعی همچون معادن فلزی و غیر فلزی ، منابع نفتی و آبی تا فاصله 42 کیلومتری سطح زمین امکان پذیر شد. وی خاطر نشان کرد در این دستگاه با استفاده از اثرات الکترو استاتیک و میدانهای دو قطبی الکتریکی جهت یابی از پشت هر مانع طبیعی و غیر طبیعی امکان پذیر است و هیچ یک از نویزهای حاصل از دکلهای فشار قوی ، ایستگاههای مخابراتی و انواع مسدود کننده ها نمی تواند در کار این اختراع اختلال ایجاد کند. مهندس کامبیز گلشنی در خصوص دیگر کاربردهای دستگاه ردیاب مواد جامد و مایع نیز گفت ؛ از این دستگاه می توان بعد از حوادث طبیعی همچون زلزله ، سیل، ریزش بهمن و سقوط هواپیما در شناسایی هر نوع هدف گمشده ای همچون لاشه و جعبه سیاه هواپیما ، و جسد انسان استفاده کرد. در آئین رونمایی از این اختراع ، آقای رادفر معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی و آقای کهوریان معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در سخنانی به اهمیت تقویت واحدهای دانش بنیان و ایجاد بازار مناسب برای جوانان خلاق استان تاکید کردند. آقای قاضی پور و آقای بهادری از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم حمایت از جوانان مبتکر و زمینه سازی برای اشتغال جوانان به ویژه جوانان خلاق را مورد تاکید قرار دادند. آقای حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی نیز در این آئین گزارشی از برنامه های این مجموعه در حوزه حمایت از جوانان مبتکر ارائه کرد.جدیدترین اخبار

آخر هفته برفی است
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
آخر هفته برفی است
هوای استان آذربایجان غربی تا اواسط هفته جاری پایدار و به تدریج از روز سه شنبه با ورود سامانه بارشی برفی می شود.
افزایش 34درصدی کمکهای خیران
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
افزایش 34درصدی کمکهای خیران
خیران آذربایجان غربی امسال 880 میلیارد ریال برای حمایت از نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد کمک کرده اند که نسبت به سال گذشته 34 درصد افزایش دارد.
دار قالی فرش افشار بر دار!
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
دار قالی فرش افشار بر دار!
فرش دستباف تکاب از فرشهای اصیل آذربایجان این روزها درحالی از تب و تاب بازار آن کاسته شده که روزگاری نه چندان دور در هرخانه ای از این شهر دار قالی برپا بود و آوازهِ فرشهای آن بازارهای جهانی را درنوردیده بود.

پربیننده ترین اخبار

صنعت خوی آماده جذب سرمایه خارجی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی
صنعت خوی آماده جذب سرمایه خارجی
با تکمیل زیر ساختهای شهرکها و نواحی صنعتی شهرستان خوی زمینه برای سرمایه گذاری خارجی در این مراکز صنعتی بیش از پیش فراهم شده است.
عشق به وطن سختی نمی‌شناسد
عشق به وطن سختی نمی‌شناسد
طاقت آوردن در این ارتفاعات از توان خیلی ها خارج است اما اراده مردان پولادین مرزبان بر همه سختی ها فائق آمده که نتیجه اش مرز و بومی امن و ایمن است
چشم انتظارِ پدر!
چشم انتظارِ پدر!
طاها کودک خردسال شهید حسین زاده، یک سالی است که چشم انتظار پدر است، اما او دیگر می داند از پسِ این انتظار طولانی اگر دلتنگ پدر شد، کجا نشانی از او بیابد.