رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

رونمایی از طرح ملی تاپ - نمایش محتوای خبر

 

 

رونمایی از طرح ملی تاپ

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

طرح ملی توانمندسازی تولید و توسعه اشتغالرونمایی از طرح ملی تاپ پایدار، موسوم به «تاپ» با هدف بررسی و حل مشکلات فنی واحدهای صنعتی و تولیدی طراحی و از چهار بخش دانشجوی تاپ، بنگاه، اساتید تاپ و سرباز تاپ تشکیل شده است. از مزیت‌های این طرح می‌توان به ارتقای توان فنی و مهندسی بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری، افزایش بهره‌ وری بنگاه با بهره‌ مندی از مشاوره استادان دانشگاه ها، توسعه دانش‌بنیان بنگاه‌ها از طریق بهره‌مندی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی و رفع نیاز فناورانه در قالب پایان‌نامه تحصیلات تکمیلی، بکارگیری مشمولان خدمت سربازی باتحصیلات دانشگاهی در بخش تحقیق و توسعه (R&D) و رفع نیاز پژوهشی بنگاه از طریق بکارگیری سربازان تخصصی با کمترین هزینه اشاره کرد. معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت در آئین رونمایی از سامانه «تاپ» در آذربایجان‌غربی، به جایگزین کردن روشهای سنتی با اصول پیشرفته در عرصه صنعت تاکید کرد و گفت: قطع وابستگی از فروش نفت و مواد خام با تکیه بر اقتصاد دانش‌پایه و هوشمندسازی صنعت، مهمترین تحول در اقتصاد کشور است. قبادیان اضافه کرد: صنعت باید با اتکا به توانمندی‌های درون زا، برنامه ‌ای مشخص برای استفاده از سرمایه‌های اجتماعی به خصوص توان جوانان داشته باشد. او با اشاره به وجود پنج میلیون دانشجو در کشور، تاکید کرد: باید سیاست تقاضا محور در جامعه رواج یابد و تربیت دانشجو بر اساس نیاز بازار و صنعت انجام شود. معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت با اشاره به این که دانشگاه می تواند محل مهمی برای رفع مشکلات صنعت باشد، گفت: در حال حاضر حوزه صنعت به دانشگاه اعتماد چندانی ندارد و دانشگاه نیز به صنعت اعتقادی ندارد و رویه غلط باید اصلاح شود. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان‌غربی نیز در آیین رونمایی از این طرح بر تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت تاکید کرد و گفت: ارتباط ضعیف دانشگاه و صنعت کاهش ارزش افزوده تولید برخی محصولات و کاهش عرضه محصولات در بازارهای جهانی را موجب شده است. او با اشاره به این که بنگاه‌های اقتصادی باید این امر را قبول کنند که دانشگاه مشکل صنعت را حل می‌کند، بیان کرد: حضور فارغ التحصیلان دانشگاهی در بنگاه‌های اقتصادی در کاهش مشکلات این واحدها بسیار موثر است. سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی نیز در این آیین گفت: ۴۸ واحد تحقیق و توسعه در واحدهای تولید آذربایجان‌غربی فعال است. دهقان با اشاره به لزوم فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای توسعه سامانه "تاپ" در آذربایجان‌غربی، افزود: ۲۳ واحد تحقیقی از این تعداد در سامانه تاپ ثبت‌نام کرده اند که تاکنون ثبت‌نام ۱۷ واحد قطعی شده است.جدیدترین اخبار

شهادت رزمنده سپاه در پیرانشهر
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
شهادت رزمنده سپاه در پیرانشهر
شهید پاسدار پیغامی حین ماموریت در مناطق مرزی پیرانشهر در سانحه رانندگی به فیض شهادت نائل شد.
اختتامیه جشنواره ملی شمس و مولانا
اختتامیه جشنواره ملی شمس و مولانا
جشنواره ملی شمس و مولانا با حضور هنرمندان 20 استان کشوربعد از 5 روز فعالیت بابرگزاری بخش موسیقی این جشنواره و تجلیل از آثار برتر بخشهای مختلف جشنواره به کار خود در شهرستان خوی پایان داد .
جشن‌های عید غدیر در آذربایجان غربی
جشن‌های عید غدیر در آذربایجان غربی
استان آذربایجان غربی در روز عید سعید غدیر، عید ولایت و امامت، سراسر جشن و سرور است.

پربیننده ترین اخبار

معرفی آثار برتر بخش شعر جشنواره شمس تبریزی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
معرفی آثار برتر بخش شعر جشنواره شمس تبریزی
در بخش شعر جشنواره شمس و مولانا 14 اثر به عنوان آثار برتر معرفی و خالقان این آثار نشان زرین شمس و تندیس ویژه جشنواره دریافت کردند.
آمادگی کامل رزمندگان اسلام برای پاسداری از مرزها
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
آمادگی کامل رزمندگان اسلام برای پاسداری از مرزها
فرمانده کل سپاه در سفر به ارومیه از مرزهای شمال غرب کشور بازدید.
مرگ جوان 26 ساله در آبشار شلماش
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/حوادث
مرگ جوان 26 ساله در آبشار شلماش
جوان کوهدشتی حین شنا در آبشار شلماش به علت بی احتیاطی غرق و جان باخت.