جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

روستا‌های در مسیر سد زولا از آب شرب سالم برخوردار می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

روستا‌های در مسیر سد زولا از آب شرب سالم برخوردار می‌شوند

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

حمیدرضا جانباز در حاشیه بازدید از طرح‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی شهرستان سلماس اظهار داشت: فعالیت‌های صورت گرفته برای آبرسانی به روستا‌های این شهرستان رضایت بخش بوده و برای مابقی روستا‌های غیربرخوردار نیز برنامه ریزی‌های مدونی صورت گرفته است. وی با مطلوب ارزیابی کردن اقدامات صورت گرفته برای آبرسانی به روستا‌های آذربایجان غربی افزود: شاخص‌های بالای برخورداری و بهره مندی روستائیان از آب شرب مطمئن و با کیفیت بالا موید این امر است. مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از برخورداری پنج میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت روستایی از شبکه‌های مدرن آبرسانی در دولت تدبیر و امید خبر داد. وی با بیان اینکه در زمینه آبرسانی به روستا‌ها شاهد تحول بزرگی هستیم، اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته و اجرای پروژه‌های آبرسانی امسال نیز یک میلیون نفر از روستائیان کشور از شبکه‌های مدرن آبرسانی برخوردار می‌شوند. جانباز، تصفیه خانه فاضلاب روستای سیلاب را یکی از پروژه‌های برتر فاضلاب در کشور عنوان و اظهار کرد: این پروژه از نظر هزینه‌های بهره برداری و دوران نگهداری از پروژه‌های شاخص است. وی با تاکید بر اهتمام شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بر اجرای این طرح ها، نسبت به تامین اعتبارات مورد نیز این طرح‌ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی قول مساعد داد. رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی نیز دراین جلسه با ارائه گزارش از روند آبرسانی به روستا‌های استان اظهار داشت: از دو هزار و ۸۳۸ روستای استان، یک هزار و ۹۲۶ روستا با جمعیتی بالغ بر ۹۷۵ هزارنفر تحت پوشش مستقیم شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارند. علیرضا رضوی افزود: در سال گذشته ۸۵۰ میلیارد ریال از منابع مختلف برای اجرای طرح‌های آبرسانی به روستا‌های استان به تصویب رسیده بود که ۶۵ درصد آن تخصیص یافت. وی گفت: در راستای توجه دولت و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به کیفیت خدمات آبرسانی، ۱۱۷ روستای درگیر با مشکل کیفی شناسایی که مشکل ۵۳ روستا مرتفع و برای رفع مشکل روستا‌های باقیمانده یک هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است. رضوی در خصوص وضعیت روستا‌های شهرستان سلماس نیز اظهار داشت: از ۱۵۱ روستای این شهرستان، ۱۳۱ روستا با ۹۳ هزارو ۷۰۰ نفر جمعیت از آب آشامیدنی سالم وبهداشتی برخوردار هستند. وی افزود: از ۱۷۵ پروژه در دست اجرا در سال گذشته در استان، ۱۱ پروژه در قالب ۵۷ روستا با ۷۰ میلیارد ریال اعتبار متعلق به شهرستان سلماس بود. وی گفت: برای تامین آب شرب ۶۱ روستای پایین دست سد زولا که تحت پوشش بوده و از نظر کیفی با مشکل مواجه هستند، ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است تا آب مورد نیاز آن از محل خط انتقال آب شرب سلماس تامین شود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.