جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

روستاهای با5هزار نفر جمعیت، شهر می شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

روستاهای با5هزار نفر جمعیت، شهر می شوند

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

روستاهای با5هزار نفر جمعیت، شهر می شوند

محمد مهدی شهریاری در نخستین جلسه شورای اداری استان در سال جدید گفت:

امسال با هماهنگی وزارت کشور تبدیل روستاهای بالای 5 هزارنفرجمعیت به شهر را در دستور کار قرار داده ایم و فرمانداران باید به تدریج برای گرفتن مجوز شهرداری برای این روستاها اقدام کنند. استاندار آذربایجان غربی در این جلسه همچنین به اعطای تسهیلات اشتغالزایی دولت در سال جدید اشاره کرد و افزود: با به ثمر رسیدن تسهیلات رونق تولید، اشتغال روستایی، مشاغل خانگی و تسهیلات ویژه اشتغالزایی برخی بانکها از سال گذشته و اختصاص 2 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی دولت در سال ٩٧ گامهای مهمی برای رفع بیکاری 115 هزار جویای کار در استان برداشته خواهد شد. محمد مهدی شهریاری با اشاره به اینکه پارسال ایجاد30 هزار فرصت شغلی در آذربایجان غربی پیش بینی شده بود گفت: از این میزان تا ابتدای اسفند پارسال 25 هزار فرصت شغلی محقق شد که در سال جدید نیز مدیران اجرایی می بایست ظرفیت دستگاههای خود برای اشتغالزایی را در سریعترین زمان اعلام کنند. استاندار آذربایجان غربی با اشاره به شعار سال افزود: استفاده از فناوریهای نوین برای بالا بردن کیفیت محصولات ایرانی در استان را پیگیری کنیم و بخش خصوصی نیز باید برای کاهش قیمتها و رقابت پذیری بیشتر برنامه های خود را تقویت کند. محمد مهدی شهریاری تصریح کرد مردم بارها ثابت کرده اند که در صورت وجود کالای با کیفیت داخلی استفاده از تولیدات ایرانی را ترجیح می دهند و در این خصوص ارتقاء کیفیت امری اجتناب ناپذیر است. وی همچنین از ناهماهنگیهای موجود بین دستگاههای اجرایی برای حل مشکلات مردم انتقاد کرد و گفت: این ناهماهنگیها با برگزاری جلسات مشترک بین دستگاههای خدمات رسان به راحتی قابل حل است که باید برای افزایش رضایتمندی مردم استان در دستور کار مدیران اجرایی قرار گیرد. توجه به مناطق کمتر برخوردار و سفرمدیران کل با هماهنگی فرمانداران به شهرستانها و توجه به نظم اداری و پوشش مناسب کارکنان ادارات از دیگر محورهای سخنان استاندار آذربایجان غربی در نخستین جلسه شورای اداری آذربایجان غربی بود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.