سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

روز عصای سفید - نمایش محتوای خبر

 

 

روز عصای سفید

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

مدیرکل بهزیستی استان در مراسم روز جهانی عصای سفید که در سالن شرکت مخابرات ارومیه برگزار شد، اظهار کرد:

15 اکتبر روز جهانی نابینایان نامگذاری شده است که صدای افراد نابینا پیش از بیش شنیده شود. وی تصریح کرد: در روز جهانی عصای سفید افراد کم بینا و نابینا خواستار مطالباتی از مسئولین هستد که با پایبندی به مفاد این قانون زمینه احیا حقوق نابینایان و دستیابی آنها به کیفیت بهتر زندگی فراهم می شود. فریور، پیام اصلی روز عصای سفید را شنیدن صدای نابینایان دانست و گفت: در قانون حمایت از حقوق معلولان کلیه دستگاه‌های دولتی و شرکت‌های نیمه دولتی موظف هستند که سه درصد از استخدام‌های خود را از بین معلولان انجام بگیرد و با مصوبه قانون حمایت از معلولان مصوب شده 30 درصد از پست‌های اداری و سازمانی مانند تلفنچی برای اینگونه افراد تخصیص یابد. وی با بیان اینکه 81 درصد نابینایان را افراد بالای 50 سال تشکیل می‌دهد، بیان کرد: بر اساس سازمان بهداشت جهانی هم اکنون 253 میلیون نفر مبتلا به اختلال بینایی بوده که 36 میلیون نفر از آنها نابینا و 217 نفر اختلال بیماری متوسط و شدید را دارا هستند. مصطفوي سرپرست معاونت سياسي و امنيتي استانداري هم در اين مراسم گفت:همه سازمان‌ها باید همکاری لازم را با سازمان بهزیستی داشته باشند چرا که این سازمان با امکانات محدود تا حدی می‌تواند مشکلات معلولان را پیگیری کنند و همچنین ستادی با عنوان نظارت و هماهنگی با مسئولیت معاون اول رئیس جمهور پیش‌بینی شده که 23 دستگاه از دستگاه اساسی کشور عضو این ستاد هستند


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.