جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

رقابت ۱۶۳ نامزد انتخاباتی - نمایش محتوای خبر

 

 

رقابت ۱۶۳ نامزد انتخاباتی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی

رقابت ۱۶۳ نامزد انتخاباتی

 

علی مصطفوی رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی امشب با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی گفت:از مجموع ۵۳۴ ثبت نامی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان غربی، ۷۳ نفر انصراف داده اند و صلاحیت ۲۹۸ نفر نیز مورد تایید قرار نگرفته است.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی افزود:فعلا ۱۶۳ نامزد در روز دوم اسفند با هم برای ۱۲ کرسی مجلس رقابت می‌کنند.

وی ادامه داد:از مجموع ۱۶۳ نامزد تایید صلاحیت شده به تفکیک در ارومیه ۵۷ نفر،خوی و چایپاره ۱۳ نفر،بوکان ۸ نفر،پیرانشهر و سردشت ۸ نفر، نقده و اشنویه ۱۳ نفر، ماکو، شوط، پلدشت و چالدران ۱۵ نفر،مهاباد ۱۰ نفر، میاندوآب ۸ نفر، شاهین دژ و تکاب ۱۹ نفر و سلماس ۱۲ نفر در روز دوم اسفند به رقابت خواهند پرداخت. مصطفوی ادامه داد:به طور میانگین برای ۱۲ کرسی نمایندگی مجلس در استان ۱۳ نامزد رقابت می کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان در ادامه با اشاره به آمار واجدین شرایط گفت:۲ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۶۵۶ نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۹۱۴ نفر مرد و یک میلیون و ۱۹۵ هزار و ۷۴۲ نفر نیز خانم هستند و ۱۳۵ هزار و ۲۶ هم رای اولی بشمار می‌روند.

مصطفوی ادامه داد:ستاد انتخابات استان همزمان با ستاد انتخابات کشور کار خودش را از اردیبهشت ماه آغاز کرده است. وی گفت:ستاد انتخابات استان ۴ اصل مشارکت حداکثری، قانونمداری، امانتداری و بیطرفی را در اولویت دارد. رئیس ستاد انتخابات گفت:معتقدیم همه افراد وظیفه دارند برای مشارکت حداکثری تلاش نمایند و رای مردم بزرگترین امانت در دست ماست و ما باید به نحو درست از این امانت صیانت کنیم. وی بیان کرد:برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی، هیات اجرایی، بازرسی و نظارت و نیز کمیسیون رسیدگی به جرائم انتخاباتی در دادگستری استان تشکیل شده است.

مصطفوی افزود:مردم اگر تخلفی مشاهده کردند می توانند به فرمانداران، بخشداران و هیات های مربوطه گزارش دهند. رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی با اشاره صندوق ها و شعبه های اخذ رای گفت: ۲ هزار ۱۱۷ صندوق رای انتخابات استان در نظر گرفته شده که از این تعداد که یک هزار و ۲۵۲ صندوق به صورت ثابت و ۸۶۵ صندوق به صورت سیار آرای مردم را جمع آوری خواهند کرد.

وی ادامه داد: همچنین از این تعداد صندوق ۷ صندوق برای اخذ آرا هموطنان مسیحی ارمنی و آشوری در نظر گرفته شده که ۶ صندوق در ارومیه و ۱ صندوق در شهرستان سلماس آرای هموطنان مسیحی را جمع خواهد کرد.

مصطفوی با اشاره به افزایش ۳ درصدی تعداد صندوق‌های جمع آوری آرا نسبت به انتخابات گذشته، ادامه داد: از مجموع صندوق‌های رای استان هزار و شش صندوق در مناطق شهری و یک هزارو ۱۱۱ صندوق نیز در مناطق روستایی مستقر خواهند شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در هر صندوق به طور متوسط ۲۰ نفر نیرو از جمله نمایندگان هیات‌های اجرایی، نمایندگان هیات بازرسی، هیات نظارت، نماینده فرماندار، بخشدار، کاربران رایانه‌ای خواهد بود که در مجموع حدودا ۴۲ هزار نفر در این امر بسیج شده اند تا این انتخابات به بهترین شکل برگزار شود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.