حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۶ دی ۱۳۹۷

رشد 20 درصدی اعتبارات عمرانی در سال آینده - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد 20 درصدی اعتبارات عمرانی در سال آینده

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

 رئیس سازمان برنامه و بودجه استان در برنامه گفتگوی ویژه خبری با تشریح کلیات لایحه بودجه سال آینده و جایگاه استان در این لایحه گفت:

در لایحه بودجه سال آینده کل کشور درآمدهای استانی آذربایجان غربی یک هزار و 217 میلیارد تومان پیش بینی شده است که این رقم نسبت به سال امسال 11 درصد رشد دارد. حضرتی افزود: در لایحه بودجه سال آینده یک هزار و 217 میلیارد تومان اعتبارات عمرانی نیز برای آذربایجان در نظرگرفته شده است. او تصریح کرد: علاوه بر آن، برای آذربایجان غربی از منابع دیگری از جمله 201 میلیارد تومان اعتبارات ملی استانی شده و 140 میلیارد تومان اعتبارات طرح های عمرانی ملی استان اختصاص می یابد. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همچنین به افزایش اعتبارات عمرانی در طول سالهای اخیر و رشد 42 درصدی آن اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار در لایحه بودجه سال آینده سهم بری استان از کل بودجه دولت بیشتر از میزان سهم از جمعیت کل کشور است به گونه ای که جمعیت این استان حدود 4.1 درصد از جمعیت کل کشور را شامل می شود اما حدود 4.7 درصد بودجه کشور را استان آذربایجان غربی از آن خود کرده است. حضرتی با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به استان و اختصاص اعتبار طرح های مختلف در این سفر خاطرنشان کرد: در این سفر 2 هزار و 376 میلیارد تومان برای 48 طرح عمرانی در استان در سال های 98 و 99 اختصاص یافت. او افزود: یک هزار و 231 میلیارد تومان از این اعتبارات از منابع عمومی و یک هزار و 136 میلیارد تومان دیگر نیز از منابع صندوق توسعه ملی تخصیص خواهد یافت. بودجه کشور در لایحه بودجه سال آینده یک هزار و 703 میلیارد تومانپیش بینی شده ست که 62 هزار میلیارد تومان از این رقم به بودجه عمرانی اختصاص دارد. در این لایحه نرخ دلار 5 هزار و 700 تومان در نظرگرفته شده است.جدیدترین اخبار

آغاز سرشماری زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبری در سردشت
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
آغاز سرشماری زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبری در سردشت
طرح سرشماری پرندگان آبزی و کنارآبزی به مدت سه روز در این شهرستان آغاز شد.
افزایش 80 درصدی پرداخت زکات درپلدشت
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
افزایش 80 درصدی پرداخت زکات درپلدشت
امسال مردم نیکوکار پلدشت 410میلون تومان زکات پرداخت کرده اند .
گسترش مناسبات مرزی ایران و ترکیه
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
گسترش مناسبات مرزی ایران و ترکیه
فرمانده هنگ مرزی و کلانتر مرز درجه یک جمهوری اسلامی در ماکو و والی استان ایغدیر ترکیه بر حسن همجواری و امنیت در مرزهای دو کشور تاکید کردند.

پربیننده ترین اخبار

حافظ امنیت، حافظ جان شد
حافظ امنیت، حافظ جان شد
اعضای بدن بیمار مرگ مغزی از کادر ارتش جمهوری اسلامی که روزی حافظ امنیت مردم بود، حیات بخش 4 بیمار نیازمند عضو پیوندی شد.
چند خبر کوتاه از اقصی نقاط آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
چند خبر کوتاه از اقصی نقاط آذربایجان غربی
چندین رویداد مختلف استانی در قالب خبر کوتاه ؛
به یاد سردار فاتح
به یاد سردار فاتح
۱۹دی سیزدهمین سالگرد شهادت سردار سرلشکر پاسدار شهید احمد کاظمی است کسی که اسوه جهاد در خط مقدم و فاتح رزم‌های دفاع مقدس بود.