سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

رشد ۸۰ درصدی صادرات از گمرک خوی - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد ۸۰ درصدی صادرات از گمرک خوی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

بآقای چاووشی مدیر گمرک داخلی خوی سهم این گمرک از صادرات کالا را ۴ میلیون دلار اعلام کرد و افزود: ۵۰ درصد کالا‌های صادراتی از این گمرک در این مدت را تولیدات واحد‌های صنعتی شهرستان تشکیل میدهد. وی عمده مقصد کالا‌های صادرلاتی این گمرک را کشور‌های همسایه عراق، ترکیه، امارات عربی متحده و کشور‌های اروپایی اعلام کرد و افزود: انواع ایزوبام، آب میوه، کنسانتره میوه، سنک معدنی، قیر و مبل از جمله کالا‌های صادراتی در این مدت از این گمرک بوده است. آقای راثی مدیر گمرک زمینی و ریلی رازی هم از افزایش تزانزیت ریلی از این مبدا خبر داد وگفت: از ابتدای امسال ۷۷ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۷۷ میلیون دالار از گمرک ریلی رازی ترانزیت شده است که این میزان ترانزیت نسبت مدت مشابه پارسال ۲ و نیم برابر افزایش نشان میدهد. وی همچنین از افزایش ۷۰ درصدی تردد مسافر از مرز رازی خبر داد و افزود: در چهار ماه گذشته امسال ۳۵۰ هزار نفر مسافر با ۲۲ هزار دستگاه خودرو سواری از مرزازی تردد کردند. گمرک داحلی و مرزی رازی در چهار ماه گذشته امسال ۲۲۰ میلیاردرریال درآمد داتشتند که این مقدار درآمد نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.