سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

رسانه ملی در مسیر خدمت به فرهنگ علوی، فاطمی، حسینی و مهدوی - نمایش محتوای خبر

 

 

رسانه ملی در مسیر خدمت به فرهنگ علوی، فاطمی، حسینی و مهدوی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/علمی فرهنگی

رسانه ملی در مسیر خدمت به فرهنگ علوی، فاطمی، حسینی و مهدوی

اعضای شورای هیات های مذهبی استان به مناسبت آغاز ایام فاطمیه با مجرد رسانه ملی در مسیر خدمت به فرهنگ علوی، حسینی، فاطمی و مهدویمدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کردند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی در این دیدار با بیان ضرورت دوری از بدعت ها ، مسائل تفرقه آمیز و انحرافی در برگزاری مراسمات هیات های مختلف در استان گفت: معرفت افزایی و تقویت باور های دینی مردم خصوصا نسل جوان از جمله مهمترین اهداف برگزاری مراسم مختلف مذهبی و آیینی است. مجرد ایجاد و تقویت نگاه آرمانی و هدف گذاری برای رسیدن به نتایج مطلوب فرهنگی در هیات های مذهبی را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: مسیر خدمت به فرهنگ علوی ، حسینی، فاطمی و مهدوی یکی از وظایف مهم رسانه ملی در استان است. وی با اشاره به این که در محرم سال جاری به شصت مراسم مساجد استان اکیپ تصویری فرستاده شده است ادامه داد: صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی قصد دارد با همکاری شورای هیات های مذهبی استان در معرفی الگوهای نمونه و برتر مراسم و هیات های مذهبی نقش خود را ایفا کند. مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی معرفی بیست مداح و بیست شاعر اهل بیت (ع) را از سوی این شورا برای الگوسازی در برنامه های مختلف رسانه ملی بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: برگزاری مراسم ملی پیرغلامان اهل بیت نیز ظرفیتی برای تجلیل از مقام شامخ مداحان اهل بیت (ع) است و می توان از این ظرفیت نیز در راستای معرفی الگوهای برتر مداحان و شاعران آیینی استفاده کرد. شریفی رئیس هیات های مذهبی استان نیز در این دیدار با اشاره به لزوم معرفی الگوهای برتر جریانات مذهبی استان گفت: معرفی مداحان، ظرفیت ها و جلسات مذهبی استان از جمله کرسی ها و کلاس های شاخص تلاوت قرآن، برنامه ریزی برای بزرگداشت هر چه باشکوه تر دهه ولایت، تقدیر از هیات های برتر و شاخص و حضور بیش از پیش رسانه ملی در مراسم مذهبی دعای ندبه و دعای کمیل از جمله فعالیت هایی است که می توان با همکاری دو نهاد انجام داد. ایجاد قرارگاه ترویج فرهنگ حسینی، توجه به انعکاس مراسم هیات های خرد و روستایی، معرفی و الگوسازی هیات مذهبی موفق، توجه به تجمع هفتم محرم، توجه بیش از پیش به مراسم مختلف ایام فاطمیه و تقویت باورهای دینی و حسینی در مقابل هجمه های جنگ نرم دشمنان از جمله مباحث مطرح شده در این دیدار صمیمی بود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.