حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۷

رسانه استانی و حضور فعال در عرصه اطلاع رسانی زلزله - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

رسانه استانی و حضور فعال در عرصه اطلاع رسانی زلزله

روابط عمومی / رویدادهای مرکز

 

---«رسانه استانی و حضور فعال در عرصه اطلاع رسانی زلزله»---

در پی وقوع زلزله شدید 7.3 ریشتری در کرمانشاه در ساعت 21:48 دقیقه مورخ 96/08/21 اوّلین خبر در کانال خبرگزاری صدا و سیما در ساعت 21:50 با موضوع وقوع زلزله بارگذاری گردید و در فاصله 20 دقیقه در ساعت 22:10 اطلاعات دقیق از طریق ارائه گزارش مرکز لرزه نگاری دانشگاه ژئوفیزیک در کانال خبرگزاری و مرکز و در ساعت 22:11 در سایت خبرگزاری آذربایجان غربی بارگذاری گردید.

در بین برنامه زنده شبانه اولدوز مجری برنامه اطلاع رسانی اولیه را در ساعت 22 شب انجام دادند و همزمان اطلاع رسانی بشکل زیرنویس آغاز گردید در  بخش خبری ساعت 23 پخش خبر زمین لرزه و ارتباط تلفنی با مدیر کل بحران استان بمنظور آرامش بخشی و اطلاع رسانی برقرار شد.

ساعت 23:15 عوامل رادیو چی چست با قطع برنامه های عادی و ارتباط با مدیر کل بحران استان اطلاع رسانی در خصوص زلزله را آغاز کردند. زیر نویس های مرکز و شبکه خبر بطور مستمر از شبکه استانی پخش شد.

با درخواست اداره کل خبر استان ها در دو مرحله ارتباط زنده تصویری در ساعت 01:15 بامداد دوشنبه و ساعت 02:20 بامداد با شبکه خبر برقرار گردید . در ساعت 02:00 بامداد بخش خبری ویژه از شبکه استانی سیما تدارک و پخش گردید.

تا ساعت 9 صبح مورخ 1396/08/22 بیش از 130 پست تلگرامی مرتبط در کانال بارگذاری گردیده است . عوامل برنامه های صبحگاهی رادیو استانی نیم ساعت زودتر از روزهای عادی در ساعت 06:45 برنامه ها را آغاز نمودند و با ارتباط تلفنی با مراکز ایلام ، کرمانشاه ، مدیر کل بحران استان، مدیر هلال احمر استان، فرماندار سردشت ، مدیر آتش نشانی ، مدیر اوژانس و گزارشگران در سطح استان و پخش خبر و پیام رهبری معظم انقلاب در بخش های مختلف به اطلاع رسانی پرداخت .

در برنامه صبحگاهی گون آیدین سیما نیز ضمن پوشش موضوع زلزله با ارتباط تلفنی با استاندار ، مدیر هلال احمر ، مدیر کل بحران استان ، مدیرکل آموزش و پرورش استان ، مدیر عامل آتش نشانی ارومیه و فرماندار سردشت و پخش پیام رهبر معظم انقلاب و اخبار مرتبط با زلزله نسبت به اطلاع رسانی اقدام بعمل آمد.

هم اکنون پخش زیر نویس های اطلاع رسانی از شبکه استانی سیما ادامه دارد. و بخش خبری ویژه صبح در پایان برنامه صبحگاهی سیما پیش بینی و انجام گردید.

برنامه های شبکه استانی سیما و صدا با تداوم اطلاع رسانی و رعایت پخش موسیقی و اطلاع رسانی و آگاه سازی در حوزه زلزله نسبت به تداوم وظیفه رسانه ای خود اقدام نموده است .

لازم به ذکر است صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی به عنوان یکی از   استان های معین فرعی مرکز کرمانشاه می باشد . که در صورت نیاز نسبت به انجام اقدامات پیش بینی شده در دستور العمل اقدام خواهد نمود.

آدرس کوتاه :