جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

رد شایعه هزینه میلیونی تست کرونا - نمایش محتوای خبر

 

 

رد شایعه هزینه میلیونی تست کرونا

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 

 ابراهیم حسنی افزود: در صورت مراجعه شهروندان به مراکز درمانی و رد شایعه هزینه میلیونی تست کروناتشخیص پزشک و تیم پزشکی مبنی بر احتمال وجود ویروس کرونا در آن فرد، تست کرونا در همان مرکز صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: این تست به صورت رایگان اجرا شده و با هماهنگی مرکز بهداشت به تهران ارسال می‌شود تا نتیجه آن پس از بررسی‌ها، اعلام شود. حسنی بیان کرد: البته شهروندان توجه داشته باشند که همه مردم ایران و آذربایجان‌غربی، نیاز به تست کرونا ندارند و باید تیم‌های پزشکی به این امر مشکوک شوند تا تست صورت گیرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: البته مکانی در استان وجود ندارد که فرد با تمایل شخصی، تست کرونا درخواست کرده و این آزمایش پس از دریافت پول انجام شود.

حسنی همچنین با رد خبر اختصاص بیمارستان طالقانی به بیماران مبتلا به کرونا اظهار کرد: این بیمارستان در صورتی که تعداد بیماران مبتلا زیاد شود، به این بیماران اختصاص می‌یابد. وی گفت: در هر استان، تعدادی بیمارستان به‌عنوان مراکز درمانی انتخاب شده تا در شرایط بحرانی تخلیه اضطراری شده و بیماران کرونایی یا مشکوک به کرونا را پذیرش کنند. حسنی افزود: متاسفانه در فضای مجازی از این مراکز به‌عنوان بیمارستان کرونا اسم برده شده که این امر صحیح نیست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی از رسانه‌ها خواست تا در راستای ایجاد آرامش برای مردم تلاش کنند و به جای شایعه‌پراکنی، شیوه‌های پیشگیری را توصیه کنند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.