رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

راه اندازی داروخانه های روباتیک در آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی داروخانه های روباتیک در آذربایجان غربی

ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی

راه اندازی داروخانه های روباتیک در آذربایجان غربی

 

 

داروخانه های روباتیک در آذربایجان غربی راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما یک شرکت فنلاندی که در زمینه تجهیزات داروخانه ای الکترونیک و روباتیک فعالیت می کند امروزبه همراه نمایندگانی از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از مرکز اموزشی درمانی امام خمینی و طرح بزرگ مجتمع درمانگاههای تخصصی و فوق تخصصی ارومیه بازدید کردند.

در جلسه ای که در پایان این بازدید ترتیب یافت رییس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه سیستم داروخانه ای ما یک سیستم سنتی است و باید بصورت یک سیستم اتوماتیک درآید افزود:در این زمینه با شرکتی در فنلاند وارده مذاکره شدیم و آنان نیز ابراز علاقه کردند که در این زمینه در ایران سرمایه گذاری کنند.

دکتر آقازاده با اشاره به اینکه نیاز عرصه سلامت در حوزه دارو به سیستمهای الکترونیکی و مدرن هم بخاطر کاهش هزینه ها و خطاهای انسانی و هم به خاطر ارائه خدمات بهینه و سریع به گیرندگان این خدمات روز افزون است گفت: به این خاطر باید سیستمهای داروخانه ای سنتی به سیستمهای مدرن، کارآمد و به روز تغییر یابند.

وی با تاکید بر اینکه این سیستم از نظر نیروی انسانی ، مقرون به صرفه بودن و همچنین جلوگیری از تاریخ گذشته شدن داروها و نیز قیمت و سلامت داروها برای مردم مفید خواهد بود تصریح کرد: بطور جدی تلاش می کنیم تا بخش داروخانه طرح بزرگ درمانگاههای تخصصی و فوق تخصصی در ارومیه را به امکانات الکترونیکی و روباتیک مجهز کنیم.

آقای یوری از مسئولان شرکت تجهیزات مدرن داروخانه ای کشور فنلاند هم در این جلسه گزارشی از سیستمهای مدرن و روباتیک داروخانه ای ارائه کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در سفری که چند روز قبل به کشور فنلاند داشت با وزیر بهداشت آن کشور دیدار و در خصوص زمینه های توسعه همکاریهای مشترک گفتگو کرد.

در این سفر از دانشگاههای هلسینکی و کوپیوی فنلاند بازدید و قرارداد خواهر خواندگی این دو دانشگاه برای همکاریهای مشترک علمی امضا و از برخی شرکتهای فعال در زمینه تجهیزات پزشکی بازدید شد.

بازدید امروزهم در چارچوب تمایل شرکتهای تجهیزات پزشکی و داروخانه ای فنلاند برای ارتقای همکاریهای علمی و فن آوری با دانشگاه علوم پزشکی ارومیه انجام شد.0002


جدیدترین اخبار

تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت بعداظهر تعطیل شد.
برف روبی ۲۹۵ کیلومتر راه
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
برف روبی ۲۹۵ کیلومتر راه
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت:طی بیست و چهار گذشته با تلاش راهداران ۲۹۵ کیلومتر از راه‌های استان برف روبی شده است.
انتخاب ۱۱
انتخاب ۱۱
در این بسته خبری آخرین اخبار و حواشی انتخابات مجلس یازدهم را مشاهده کنید.

پربیننده ترین اخبار

همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
صد ثانیه امروز به حضور حماسی مردم در یوم الله ۲۲ بهمن پرداخته است.
همه می آییم...
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
همه می آییم...
نهاد‌ها، گروه‌ها و تشکل‌های استان با صدور بیانیه‌هایی بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن تاکید کردند.
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دشمنان انقلاب این حضور پرشور را می‌بینند و مطمئنا مایوس‌تر از همیشه از عظمت این ملت بزرگوار در هراس خواهند بود.