سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

راهکارهای روانسازی صادرات و رونق تولید - نمایش محتوای خبر

 

 

راهکارهای روانسازی صادرات و رونق تولید

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 نشست هیات رئیسه اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی ارومیه و راهکارهای روانسازی صادرات و رونق تولیدجمعی از فعالان اقتصادی با رضا رحمانی و استاندار آذربایجان غربی برگزار شد. در این نشست ضمن بررسی مسائل و مشکلات تولیدکنندگان و صادرکنندگان، راهکارهای روانسازی صادرات و رونق تولید به بحث و تبادل نظر گذاشته شد. وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست هیات رئیسه اتاق بازرگانی ارومیه که در فرودگاه بین المللی ارومیه ترتیب یافت گفت: هیچ کسی حق ندارد واحد تولیدی را به بهانه بدهکاری تعطیل کند و اگر چنین اقدامی صورت گرفته باشد، برخلاف قوانین و مقررات است. رضا رحمانی اظهار داشت: فعالان اقتصادی باید به فکر صادرات کالاهای مازاد بر نیاز کشور و واردات کالاهای اساسی مورد نیاز در داخل کشور باشند. وی افزود: هم اکنون در ایران دو برابر نیاز کشور کاشی و سرامیک مرغوب و منطبق بر استانداردهای جهانی تولید می‌شود و لازم است فعالان اقتصادی با پیداکردن بازارهای جدید، زمینه صادرات آن را فراهم کنند. محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در این نشست ضمن ارائه گزارشی از مسائل و مشکلات موجود از عزم دولت برای رونق تولید به منظور اشتغال زایی و نیز رفاه اجتماعی خبر داد. وزیر صنعت،معدن و تجارت نیز پس از شنیدن نکته نظرات فعالین اقتصادی در خصوص راهکارهای بازگشت ارز حاصل از صادرات، صادرات سیب، سرمایه در گردش، تسهیلات بانکی و واحدهای تولیدی راکد، همفکری و هماهنگی دولت و بخش خصوصی را رمز پیروزی در جنگ اقتصادی دانست. وی در ادامه از تدابیر اندیشیده شده برای حل مشکلات تولیدکنندگان و صادرکنندگان با هماهنگی بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی خبر داد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.