جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

راهپیمایی 22 بهمن جواب دندان شکن به یاوه گویی های دشمنان انقلاب - نمایش محتوای خبر

 

 

راهپیمایی 22 بهمن جواب دندان شکن به یاوه گویی های دشمنان انقلاب

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه افزود؛ پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی حادثه عظیم کره خاکی، در قرن معاصر بود که جریان نظام سلطه و تقسیم بندی جهان به دو قسمت شرق و غرب را به چالش کشید و با برچیدن پایگاه اصلی آمریکا در منطقه، محاسبات سردمداران استکبار جهانی را برهم زد و آنها را به وحشت و اضطراب انداخت. وی افزود حرکتهای دیوانه وار نظام سلطه و بارزترین آنها جنایتهای آمریکا در مقابل ملت بزرگ ایران، در 40 سال گذشته، به دلیل همان وحشت و اضطرابی است ،که از بهمن 57 در دلشان افتاده و هر سال در 22 بهمن با راهپیمایی گسترده ملت بصیر ایران این وحشت صد چندان می شود. خطیب نماز جمعه ارومیه تصریح کرد، راهپیمایی 22 بهمن امسال که همزمان با چهل سالگی انقلاب است، با حضور میلیونی آحاد مختلف مردم، اعم از زن و مرد و پیر و جوان، محکم ترین و قوی ترین پاسخ ملت ایران به آمریکای جنایتکار و همدستانش خواهد بود و بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب ، ما پاسخ یاوه گوئیهای آنها را در راهپیمایی 22 بهمن خواهیم داد . نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در ادامه به تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف پرداخت و گفت ؛ شعار اصلی ملت ایران در بهمن 57، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود و امروز می توانیم به جرات ادعا کنیم که ایران از نظر سیاسی، مستقل ترین کشور دنیاست او با بیان اینکه آزادی صددرصد از ثمرات انقلاب اسلامی است گفت : جمهوریت و برگزاری انتخابات متعدد و موثر، نیز از دستاوردهای مثال زدنی دیگر است . وی تصریح کرد امروز حتی آمریکا با آن ادعای پوشالی سردمدارانش در مورد آزادی، به لحاظ سیاسی کشوری مستقل نیست و زیر چنبره رژیم صهیونیستی محو شده است که این مسئله تحقق شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در ایران اسلامی را با اهمیت تر می کند. خطیب نماز جمعه ارومیه افزود؛ دشمن در 40 سالگی انقلاب سعی دارد با فشار اقتصادی و تبلیغاتی نظام را ناکارآمد جلوه دهد و این به معنی نبود مشکلات اقتصادی و معیشتی برای مردم نیست بلکه دو نکته پراهمیت را به همراه دارد، اول آنکه مسئولان باید برای حل مشکلات ملت هوشمند و مومن ایران اسلامی تلاش مضاعفی داشته باشند و از طرف دیگر دشمنان نیز بدانند که ملت بزرگ ایران با این بصیرت و فهم روی پای خود ایستاده اند و از این مرحله نیز عبور خواهند کرد. گرامیداشت ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و بیان ویژگیهای آن حضرت از دیگر محورهای سخنان حجت الاسلام والمسلمین قریشی در نماز جمعه این هفته ارومیه بود. نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در ادامه به ویژگیهای حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی زنان ایران اسلامی اشاره کرد .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.