رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

ذخایر استراتژیک شرکتهای پشتیبانی امور دام کشور کافی است - نمایش محتوای خبر

 

 

ذخایر استراتژیک شرکتهای پشتیبانی امور دام کشور کافی است

ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی

ذخایر استراتژیک شرکتهای پشتیبانی امور دام کشور کافی است

 

 

مدیرعامل شرکت پشتیبانی اموردام کشور گفت :ذخایر استراتژیک در شرکتهای پشتیبانی امور دام در سطح کشوربه اندازه کافی موجود است .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما علیرضا ولی تصریح کرد: ذخایر استراتژیک در شرکتهای پشتیبانی امور دام در سطح کشوربه اندازه کافی موجود است به طوری که برای تعطیلات عید نوروز نیز در خصوص تامین گوشت و مرغ هیچ گونه مشکلی وجود ندارد.

وی که در جلسه بررسی مشکلات اتحادیه ها و واحدهای تولیدی آذربایجان غربی سخن می گفت افزود: با برنامه ریزی های به عمل آمده هیچ گونه کمبودی در بازار نهاده های دامی و ذخایر استراتژیک وجود نخواهد داشت .

ولی با تاکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و واگذاری برخی از امور به این بخش افزود : با اعتماد به بخش خصوصی و استفاده از سرمایه های مالی و انسانی این بخش در این عرصه بهتر می توان در بحث خرید ، صادرات ، تنظیم بازار و ذخیره سازی وارد عرصه کار شد .

وی با بین اینکه استان آذربایجان غربی در زمینه تنظیم بازار جزو استانهای پیشرو است و تجربیات ارزنده ای در این خصوص دارد گفت: با وجود کمیته برنامه ریزی تولید و صادرات در جهاد کشاورزی استان ، از این به بعد تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها در این کمیته گرفته خواهد شد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: استان در تولید گوشت مرغ دررتبه هفتم کشور قرار گرفته است و ظرفیتهای بالایی برای توسعه فعالیتهای زیر بخشهای دام و طیور دارد.

کریم زاده افزود: در آذربایجان غربی 693 واحد پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت 1 میلیون و400 هزار قطعه در هر دوره و 69 واحد مرغ مادر گوشتی با ظرفیت دو میلیون قطعه و 21 کارخانه خوراک دام و طیور با ظرفیت نزدیک به یک میلیون تن فعالیت می کنند .

وی تاکید کرد : باید با تسهیل فرآیندها ، بسترهای لازم را برای توسعه فعالیتها و صادرات محصولات تولیدی فراهم کنیم.

در ادامه هریک از اعضای حاضر در جلسه مشکلات و نظرات خود را در زمینه خرید های تضمینی مرغ ،توزیع نهاده ها ، ذخیره سازی گوشت مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام استان بیان کردند.


جدیدترین اخبار

انتخاب ۱۱
انتخاب ۱۱
در این بسته خبری آخرین اخبار و حواشی انتخابات مجلس یازدهم را مشاهده کنید.
خلع ید ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار مراتع ملی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی
خلع ید ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار مراتع ملی
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان خوی گفت:۲ هزار و ۶۰۰ هکتار از مراتع ملی در شهرستان خوی از افراد سودجو بازپس گرفته شد.
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت صبح تعطیل شد.

پربیننده ترین اخبار

همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
صد ثانیه امروز به حضور حماسی مردم در یوم الله ۲۲ بهمن پرداخته است.
همه می آییم...
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
همه می آییم...
نهاد‌ها، گروه‌ها و تشکل‌های استان با صدور بیانیه‌هایی بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن تاکید کردند.
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دشمنان انقلاب این حضور پرشور را می‌بینند و مطمئنا مایوس‌تر از همیشه از عظمت این ملت بزرگوار در هراس خواهند بود.