سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

دیدار امام جمعه ارومیه با آیت الله العظمی جوادی آملی - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار امام جمعه ارومیه با آیت الله العظمی جوادی آملی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 در ابتدای این دیدار حجت الاسلام قریشی ضمن قدردانی از حضور و توجه دیدار امام جمعه ارومیه با آیت الله العظمی جوادی آملیحضرت آیت الله جوادی آملی به استان آذربایجان غربی با بیان گزارشی مختصر از وضعیت استان در حوزه های مختلف دینی و فرهنگی و امنیتی پرداخت و گفت : بحمدالله استان آذربایجان غربی با حضور اقوام و ادیان مختلف و شرایط خاص جغرافیایی و منطقه ای و با توجه به هم مرز بودن با سه کشور از امنیت بسیاری برخوردار است و تمامی اقوام و ادیان در سایه لطف الهی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با همدلی و وحدت در کنار هم زندگی می کنند. وی افزود : وضعیت حوزه های علمیه استان آذربایجان غربی با توجه به محدودیت های بسیاری توانسته است یکی از ده حوزه علمیه برتر کشور شده و در حوزه تبلیغی ، پژوهشی و علمی درجات بالایی را به خود اختصاص دهد. رئیس شورای عالی حوزه های علمیه استان آذربایجان غربی گفت : هم اکنون قریب به 1000 طلبه در شهر مقدس قم در حال تحصیل هستند که میتوان از ظرفیت علمی و معنوی این عزیزان برای تبلیغ در بین مردم استان استفاده کرده و باعث ارتقای جایگاه دینی در استان شد. در ادامه این دیدار حضرت آیت الله جوادی آملی ضمن خوش آمد گویی و قدردانی از زحمات صورت گرفته به ضرورت توجه به بطون آیات و روایات اشاره کرده و گفت : تلاش کنید در تربیت طلاب دینی توجه به عمق مطالب و زوایای مختلف را مد نظر داشته باشید و در این راستا قرآن کریم بعنوان دریای بی کران معارف الهی میتواند کمک شایانی داشته باشد. وی در تقدیر از وجود دو حوزه علمیه قرآنی در استان آذربایجان غربی از این موضوع ابراز خوشحالی کرده و گفت : وجود حوزه های علمیه قرآنی در استان آذربایجان غربی بشارت بسیار بزرگی است و امیدواریم در مسیر تبیین معارف قرآنی در استان بتوانید موفق باشید .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.