سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

دو زلزله پیاپی سلماس و زرآباد را هم لرزاند! - نمایش محتوای خبر

 

 

دو زلزله پیاپی سلماس و زرآباد را هم لرزاند!

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 

در ساعت 19 و 30 دقیقه در سلماس و منطقه زرآباد رخ داد. بدنبال وقوع زمین زلزله صبح امروز درمنطقه قطور شهرستان خوی وزلزله امشب درمنطقه زراباد موجب رعب ووحشت مردم درشهرستان سلماس شد . شدت زمین لرزه امشب به حدی بودکه موجب ترک خوردگی چندین ساختمان درشهروهشت روستای این شهرستان گردید. در روستای بروشخوران که زلزله صبح باعث ترک خوردگی چند ساختمان مسکونی ویک دامداری شده بود زلزله شب نیز باعث ترک خوردگی چند ساختمان مسکونی گردید بعداز زلزله صبح اکیپ امدادگران هلال احمر به استعداد ده نفربه منطقه بخش کوهساروبه روستای بروشخوران اعزام شده بودند روستائیان بخاطر توزیع چادر با نیرو‌های امدادی درگیر وبا سنگ سر یکی ازامداگران باسابقه این شهرستان راشکسته که به بیمارستان اعزام وسپس بعلت ضربه مغزی به ارومیه اعزام میشود .

درروستای کوزه رش بخش کوهسار براثر ریزش یک طویله ۱۵ گوسفند تلف شده ودرچندروستای دیگر ترکخوردگی مساکن روستایی بوجودامده است درشهرستان سلماس هم اکنون اکثر مردم با خودرو‌ها درخیابان‌ها بسر میبرند. ٨ تیم امدادی به مناطق زلزله‌زده «زرآباد» اعزام شدند مدیرعامل هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت:در پی وقوع زلزله شامگاه یکشنبه در حوالی «زرآباد» این استان، هشت تیم دیگر امدادی به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند. وی ادامه داد:نیروهای امدادی از استان‌های همجوار نیز در حال آماده‌باش برای اعزام به این منطقه هستند که به زودی تعداد این تیم‌ها نیز اعلام می‌شود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.