سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

دوری از تبعیض ،لازمه توسعه - نمایش محتوای خبر

 

 

دوری از تبعیض ،لازمه توسعه

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

استاندار آذربایجان غربی در پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان و در جمع اعضای این شورا گفت:

باید با خودداری کردن از برخی نگاههای تبعیض آمیز، و توزیع متناسب اعتبارات، در مسیر پرکردن شکاف توسعه‌ای و ارتقا شاخص های توسعه در آذربایجان غربی گام برداریم. آقای شهریاری همچنین بر ضرورت اتمام سریع طرح آمایش سرزمینی استان تاکید کرد و گفت: این طرح می تواند مدیران استان را برای برنامه ریزی بهتر و دقیق تر در مسیر توسعه استان کمک کند. آقای قسیم عثمانی نماینده مردم بوکان در مجلس با تاکید بر شناسایی دقیق علمی و کارشناسی موانع توسعه استان گفت: باید برای توسعه متوازن در تمام شهرستانها برنامه ریزی و بودجه به شکل هدفمند و با توجه به نیازها و خلاهای هر شهرستان توزیع شود. آقای سید تقی کبیری نماینده مردم خوی و چایپاره و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هم با اشاره به وضعیت حساس کشور گفت: توزیع و جذب منابع برای رونق تولید و اشتغال در واحد های تولیدی و صنعتی باید در راس فعالیت های مدیران اجرایی قرار گیرد. نماینده مردم ماکو، شوط، چالدران و پلدشت در مجلس هم دیگر سخنران این جلسه بودآقای عین الله شریف پور شناسایی بخش های اولویت دار استان را مهمترین اولویت شورای برنامه ریزی عنوان و بر لزوم برنامه ریزی برای شناسایی این بخش ها تاکید کرد. آقای حسین زاده نماینده مردم اشنویه و نقده در مجلس در این جلسه خواستار توجه ویژه به ظرفیت های بالقوه برای توسعه استان شد و افزود : بخش فرهنگی یکی از موضوعاتی است که در استان کمتر مورد توجه قرار گرفته که لازم است در توزیع بودجه، نگاهی ویژه و تخصصی به فرهنگ داشته باشیم. در مصوبات پیشین شورای برنامه ریزی، باتوجه به نیاز استان، برای سرمایه گذاران در بخش های مختلف کشاورزی، خدماتی و صنعتی محدودیتی لحاظ شده بود که برای لغو این مصوبه آقای حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: دولت نمی تواند برای جلوگیری از تجمیع سرمایه و یا اشباع شدن برخی خدمات و زیرساختها، مانع سرمایه گذاری بخش خصوصی شود، بلکه تنها با ایجاد محدودیت در تخصیص منابع می تواند سرمایه گذاران را به مسیرهای درست و زمینه های مورد نیاز استان سوق داد. در ادامه آقای حضرتی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در خصوص مصوبات پنجمین شورای برنامه ریزی استان گفت:


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.