جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

ده هزار میلیاردریال برای حمایت از تولید و صادرات - نمایش محتوای خبر

 

 

ده هزار میلیاردریال برای حمایت از تولید و صادرات

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

ده هزار میلیاردریال برای حمایت از تولید و صادرات

 

 

ده هزار میلیاردریال برای حمایت از تولید و صادرات به صندوقهای حمایتی تزریق شده است .

معاون توسعه مدیریت- منابع واستان های وزارت صنعت معدن وتجارت در نشستی که با حضورتشکل ها و فعالین اقتصادی استان در اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی ارومیه بر گزار شد با اشاره به اینکه صندوق ضمانت صادرات- حمایت صنایع کوچک- حمایت صنایع دریایی - حمایت از صنایع معدنی - حمایت از صنایع و تحقیقات الکترونیک ابزارهای حمایتی وزارت صنعت معدن وتجارت هستند افزود: در یک ماه گذشته بالغ بر ده هزار میلیارد تومان به سرمایه این صندوق ها اضافه شده ودر حال حاضرصندوق ضمانت صادرات بیش از یازده هزار میلیارد ریال سرمایه دارد وبقیه هم هریک 750میلیارد ریال دراختیار دارند .

یزدانی درادامه افزود: در حوزه یارانه تسهیلات نیز دو هزار میلیارد ریال ابلاغ مستیقیم به بانک توسعه صادرات و دویست میلیارد ریال به بانک صنعت معدن ابلاغ شده است .

وی درادامه بهره وری و بهبود فضای کسب وکار را ازرویکردهای این وزارت درخروج از رکود عنوان کرد وافزود : براساس آخرین گزارش بانک جهانی ، رتبه ایران نسبت به سال قبل که 130 بوده امسال به 118 رسیده که ناشی ازحذف قریب به 60گلوگاه در مجوعه اداری است که برای ارتقا سلامت اداری و تسهیل کار مردم انجام شده است .

معاون توسعه مدیریت- منابع واستان های وزارت صنعت معدن وتجارت درادامه با اشاره به اینکه تقویت تشکلها واصناف و تفویض اختیار امور به این نهادها سیاست این وزارت است افزود : خروج از رکود نیازمند مشارکت همگانی ،اجرایی کردن الزامات و سیاست های اقتصاد مقاومتی ،استفاده از ظرفیتهای نمایندگان مجلس شورای اسلامی و حضور فعال در انتخابات پیش روبرای تقویت کمیسیون هاو فراکسیون های تخصصی مجلس با حضورفعالین اقتصادی است .

اسکندری رییس صنعت معدن وتجارت استان درابتدای این جلسه با اشاره به تشکیل 17 انجمن و تشکل صنفی و تخصصی دربخش خصوصی استان افزود:سندتوسعه پایه ای ورویکرد استان دربرنامه ششم توسعه صنعت-معدن و خدمات بازرگانی است .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.