جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

دستگیری 212 متخلف و متصرف منابع طبیعی در آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری 212 متخلف و متصرف منابع طبیعی در آذربایجان غربی

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

دستگیری 212 متخلف و متصرف منابع طبیعی در آذربایجان غربی

 

 

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از دستگیری 212 متخلف و متصرف منابع طبیعی در آذربایجان غربی طی پنج ماه نخست امسال خبر داد.

سرهنگ یوسفعلی ابراهیم‌پور اظهار داشت: پنج ماه نخست امسال توقیف وسیله نقلیه و تجهیزات خودرویی از متخلفان از 30 درصد افزایش برخوردار است.

وی متذکر شد: طی پنج ماه نخست امسال در رابطه با دستگیری متخلفان که اقدام به تخریب عرصه‌های منابع طبیعی کرده حدود 212 نفر متخلف و متصرف منابع طبیعی دستگیر و به مقامات قضایی معرفی شده‌است که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 52 درصد افزایش دارد.

این مسئول با اشاره به اخبار و گزارشات مردمی از طریق شماره تلفن 1504، اعلام کرد: پنج ماه نخست امسال اخبار و گزارشات مردمی از طریق شماره تلفن 1504 حدود 3 هزار و 326 تماس تلفنی بوده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته 101 درصد اخبار واصله صحیح بوده و 166 درصد نیز با بررسی انجام شده اخبار نادرست اعلام شده‌است.

وی با بیان اینکه پنج ماه نخست امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته در ارتباط با پرونده‌های تخریب و تصرف مرتع از لحاظ تعداد پرونده شاهد کاهش 22 درصدی و از لحاظ مساحت کاهش 16 درصدی بوده، ادامه داد: پرونده‌های تخریب و تصرف جنگل از لحاظ تعداد پرونده در پنج ماه نخست امسال 28 درصد کاهش دارد .

ابراهیم‌پور در ارتباط با اجرای احکام قضایی در پنج ماه نخست سال 94، خاطرنشان کرد: امسال خوشبختانه اجرای احکام قضایی در ارتباط با مرتع 36 درصد افزایش داشته و 760 درصد اجرای احکام قضایی در ارتباط با جنگل افزایش دارد .

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی ادامه داد: پنج ماه نخست امسال میزان خلع ید اراضی ملی در آذربایجان غربی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 31 درصد افزایش یافته‌است .

وی خواستار همکاری بیش از پیش مردم در حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی شد و ابراز داشت: یگان حفاظت آذربایجان غربی به طور شبانه‌روزی آماده دریافت گزارش‌ها و پیشنهادات عموم مردم در رابطه با تخریبات و تصرفات عرصه‌های منابع طبیعی از طریق تلفن 1504 و یا پست الکترونیک به آدرس yeganwaz@mail.com است.

ابراهیم‌پور ادامه داد: سامانه پیام کوتاه حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی به شماره 100000001504 برای جلب مشارکت بیشتر مردم در راستای حفاظت از عرصه‌های ملی به صورت 24 ساعته آماده دریافت گزارشات مردمی در خصوص تخریب و تصرف عرصه‌های ملی در استان است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.