جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

دریافت نشان ملی مرغوبیت ۱۳ اثر صنایع دستی آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

دریافت نشان ملی مرغوبیت ۱۳ اثر صنایع دستی آذربایجان غربی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

خانم افسانه رنجبر معاون صنا یع دستی اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان در خوی گفت: با توجه به سهمیه آذربایجان غربی امسال برای دریافت نشان ملی ۳۰ اثر پس از مرحله داوری استانی به سازمان دریافت نشان ملی مرغوبیت 13 اثر صنایع دستی آذربایجان غربیمرکزی ارسال شد. وی افزود: از بین این آثار ارسالی برای داوری ۱۳ اثر از شهرستان‌های مختلف استان به دریافت نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی در سال۹۸ موفق شدند. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی اضافه کرد: این آثارعمدتا درزمینه‌های سفال، گلیم، مللیه و چوب هستند. وی گفت: داوری اعطای نشان مرغوبیت به آثار صنایع دستی دو سال یکبار برگزار میشود که تاکنون ۵۰ اثر صنایع دستی در آذربایجان غربی موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت شده اند. رنجبر با بیان اینکه آذربایجان غربی یکی از استان‌های شاخص کشور در تولید صنایع دستی است افزود: در استان ۴۰رشته صنایع دستی فعال است که در سال‌های اخیر رشته‌های صنایع چوب، معرق، گلیم بافی، قالی بافی، ملیله سازی و چرم از پیشرفت خوبی برخوردار شدند و هنرمندان این رشته در سطوح ملی و بین المللی به موفقیت‌های خوبی دست یافتند. معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی از آمادگی پرداخت تسهیلات برای توسعه رشته‌های صنایع دستی در استان خبر داد و افزود: متقاضیان با تکمیل طرح‌های توجیهی خود در ادارات میراث فرهنگی فرهنگی شهرستان‌های استان میتواند تا سقف حداکثر ۳۰ میلیون تومان از تسهیلات کم بهره برای خرید تجهیزات و امکانات بهره‌مند شوند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.