سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

داد و ستد 4 میلیون تن کالا از منطقه آزاد ماکو - نمایش محتوای خبر

 

 

داد و ستد 4 میلیون تن کالا از منطقه آزاد ماکو

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/ااجتماعی

این نشست با حضور جمعی از تجار و صاحبان سرمایه کشور ترکیه وکردستان عراق و صاحبان سرمایه منطقه آزاد ماکو با هدف حمایت از کالای ایرانی و رونق بخشیدن به اقتصاد ملی و معرفی فرصتهای اقتصادی این منطقه برای جذب سرمایه گذار برگزار شد .

سلیمانی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو در این نشست با اشاره به ظرفیتهای منطقه آزاد ، با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی این منطقه گفت سالانه از منطقه آزاد ماکو 4 میلیون تن کالا به ارزش 18 میلیارد دلار رد و بدل می شود اوگفت : معافیت مالیاتی بیست ساله و معاف از عوارض ورود مواد اولیه و ماشین آلات به منطقه از مزیتهای سرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو است . شیخ مصطفی عبدالرحمن رئیس اتحادیه وارد و صادر کنندگان کردستان عراق هم در این نشست با اشاره به این که بسیاری از شرکتهای ایرانی و عراقی در زمینه اقتصاد همکاری خوبی با هم دارند اظهار امیدواری کرد حضور سرمایه گذاران کردستان عراق در منطقه آزاد ماکو باعث ارتباط بیشتر و سرمایه گذاری در این منطقه شود . وی به آماده بودن صاحبان سرمایه عراقی برای همکاری و ارتباطات اقتصادی با منطقه آزاد ماکو اشاره کرد و گفت : تلاش می کنیم تا از شهرهای دهوک و اربیل عراق هم سرمایه گذارانی به ماکو آورده تا ارتباط اقتصادی با صاحبان سرمایه این منطقه داشته باشند . مودودی معاون سازمان توسعه تجارت ایران هم در این نشست گفت : علی رغم تحریمهای چند ساله ، کشورمان در بسیاری از زمینه ها به خودکفایی رسیده و با تولید کالاهای مرغوب و با کیفیت اساسی و قابل رقابت با مشابه خارجی سهم بالایی در اقتصاد کشور دارند . در پایان این نسشت مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو و رئیس اتحادیه وارد و صادر کنندگان کردستان عراق تفاهم نامه افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی بین منطقه آزاد ماکو و کردستان عراق امضا کردند پلاتو : در حال حاضر دو شرکت از کشورهای هند و چین در زمینه تولید فولاد و برق در منطقه آزاد ماکو سرمایه گذاری کرده اند .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.