سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

خوی قطب تولید مبل در شمالغرب کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

خوی قطب تولید مبل در شمالغرب کشور

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

تولید مبل غالب فعالیت ها شهرک صنعتی شهرستان خوی را تشکیل میدهد ، با تکمیل زنجیره تولید مبل در شهرستان مبل خوی در آستانه تبدیل به یک برند ملی است.

مدیر شهرک صنعتی خوی گفت : در این شهرک 45 واحد تولید مبل فعال است که سالانه بیش از 60 هزار دست انواع مبل تولید وبه بازارهای مبل داخل و خارج عرضه میکنند وی افزود : واحدهای تولید مبل در این شهرک سالانه بیش از 2500 میلیارد ریال چرخه و گردش مالی دارند حسنلو با اشاره به اینکه دانش فنی مورد استفاده در این واحدها بیشتر جنبه بومی‌سازی دارد افزود : با راه اندازی واحدهای تولید یراق آلات و ماشین الات مبل در یکسال اخیر تحول بزرگی در تولید مبل بوجود آمده و هزینه های تولید در این واحدها کاهش یافته است وی تصریح کرد : در سالهای گذشته برخی از واحدهای تولیدی مبلمان شهرستان خوی با مشارکت سرمایه‌گذارانی از ترکیه راه‌اندازی شده بودند که هم‌اکنون استقلال خود را در امر تولید به‌دست آورده‌اند. مرندی رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان خوی هم با اشاره به ظرفیت های تولید مبل در شهرستان خوی گفت : در یکسال گذشته با راه اندازی واحدهای تولید یراق آلات و ابزار مبل از خروح بیش از یک میلیون دلار ارز از کشورمان جلوگیری شده است وی می افزاید : استفاده از ابزارآلات به روز، نیروی کار ماهر، طراحی‌های متناسب با نیاز بازار و رنگ‌آمیزی آن در داخل شهرستان باعث شده محصولات تولیدی در این واحدهای صنعتی شرایط رقابت‌پذیری با سایر محصولات مشابه در بازارهای جهانی را داشته باشند. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان خوی با بیان اینکه محصول تولید شده در این واحدها به کشورهای عراق، افغانستان، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس صادر می‌شود طباطبایی از فعالان تولید مبل وجود کارگاههای زیر پله ای و غیر مجاز در حاشیه شهر خوی را از مهمترین مشکلات و تضعیف بازار این حوزه میداند و برضرورت برند سازی و ساماندهی آنها تاکید میکند علاوه بر این تعداد واحد تولید مبل در شهرک صنعتی خوی ؛حدود 40 واحد صنفی - تولیدی در زمینه تولید مبلمان در شهرستان خوی فعالیت می‌کنند با توجه به ظرفیت‌های موجود در زمینه تولید مبلمان و صنایع وابسته به آن و استقرار این واحدها در شهرک‌ صنعتی شهرستان خوی، طرح توسعه آنها با ایجاد خوشه صنعتی در نظر گرفته شده تا با توسعه آن به صورت شهرک تخصصی فعالیت خود را ادامه دهند. ایجاد خوشه صنعتی مبل در شهرستان می‌تواند علاوه بر متمرکز کردن تولید در واحدهای تولید مبلمان، منجر به ایجاد رونق صادرات، ایجاد اشتغال پایدار و ارزآوری مناسب در استان شود. صنعت تولید مبل در شهرستان خوی برای 1500 نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد کرده است


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.