رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

خودکفایی کشاورزی در سایه شکوه چهل سالگی - نمایش محتوای خبر

 

 

خودکفایی کشاورزی در سایه شکوه چهل سالگی

در سیزدهم بهمن سال 57 کمیته استقبال از امام خمینی (ره)، مدرسه علوی و مدرسه رفاه تهران را به عنوان محل اقامت و دیدار های امام تعیین می کند. امام باحضور در جمع روحانیان در مدرسه علوی وجود رژیم سلطنتی را خلاف عقل می داند و می گوید: هر ملتی باید سرنوشت خودش را رقم بزند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی امام در این روز به دولت بختیار هشدار می دهد که کناربرود. شاپور بختیار با مبالغه آمیز خواندن استقبال چند میلیونی مردم در ورود امام به تهران، سعی در کمرنگ جلوه دادن آن می کند. امروز جبهه ملی وفاداری خود را به امام خمینی اعلام می کند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تولد نهاد نوپای جهاد کشاورزی به حوزه زیربنای بخش های اقتصادی است توجه ویژه ای شد. آذربایجان غربی در تولید سیب درختی ، عسل و چغندر قند رتبه نخست کشوری را دارد. تولید یک میلیون و 600 هزار تنی محصولات کشاورزی قبل از انقلاب با همت و جهادی انقلابی به طول 40 سال به 6 میلیون 500 هزار تن در سال 97 افزایش یافته است. اما در تولید محصولات زراعی هم استان رشد خوبی را تجربه کرده است و از یک میلیون و 76 هزار تن در سال 57 با رشد 320 درصدی به 4 میلیون و 527 هزار تن در سال 97 رسیده است. قبل از دهه 60 هیچ گونه تولید شیلاتی در آذربایجان غربی وجود نداشت اما امروز یعنی در سال 97 در استان سالانه بیش از 14 هزار تن انواع آبزیان تولید می شود. آذربایجان غربی در بین استان های غیر ساحلی کشور رتبه نخست را در تولید آبزیان از آن خود کرده و توانسته به قطب صادرات شاه میگوی کشور نیز تبدیل شود. در تولید محصولات باغی نیز آذربایجان غربی از تولید 308 هزار تن در سال 57 به 1 میلیون و 588 هزار تن در سال 97 رسیده است که رشد 414 درصدی را نشان می دهد. تولیدات محصولات دامی استان در سال 57 ، 139 هزار تن بود که این رقم بعد از انقلاب اسلامی با رشد 275 درصدی به 537 هزار تن رسیده است.جدیدترین اخبار

آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در آذربایجان غربی
5 هزار و 194 نفر از زندانیان جرایم مالی غیر عمد توسط ستاد دیه و باهمت خیران آذربايجان غربي از سال 78 تا سال 98 آزاد شدند.
سد کرم آباد پلدشت آماده آبگیری
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
سد کرم آباد پلدشت آماده آبگیری
سد کرم آباد پلدشت با حضور رییس جمهور آبگیری می شود .
عبور امواج ناپایدار جوی از آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
عبور امواج ناپایدار جوی از آذربایجان غربی
اداره کل هواشناسی :طی روزهای آینده بارش باران به همراه وزش باد در آذربایجان غربی رخ خواهد داد .

پربیننده ترین اخبار

استقبال کشاورزان از روش آبیاری نواری
استقبال کشاورزان از روش آبیاری نواری
گسترش روزافززون استفاده از روشهای نوین آبیاری در اراضی، موجب افزایش بهره وری آب در بخش کشاورزی میاندوآب شده است.
آیین جمع خوانی قرآن کریم
آیین جمع خوانی قرآن کریم
هرسال با فرارسیدن ماه مبارک رمضان مجالس پربرکتِ جمع خوانیِ قرآن کریم در شهرهای مختلف برگزار و روزه داران روزانه با تلاوت یک جزء از کلام وحی از برکات معنوی آن بهره مند می شوند.
آغاز مرمت حمام تاریخی خوی
آغاز مرمت حمام تاریخی خوی
حمام محمدبیک خوی از آثار ثبت شده در فهرست میراث ملی کشور در دوبخش احیای بنا و معماری مرمت و بازسازی می‌شود.