رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

خودکفایی کشاورزی در سایه شکوه چهل سالگی - نمایش محتوای خبر

 

 

خودکفایی کشاورزی در سایه شکوه چهل سالگی

در سیزدهم بهمن سال 57 کمیته استقبال از امام خمینی (ره)، مدرسه علوی و مدرسه رفاه تهران را به عنوان محل اقامت و دیدار های امام تعیین می کند. امام باحضور در جمع روحانیان در مدرسه علوی وجود رژیم سلطنتی را خلاف عقل می داند و می گوید: هر ملتی باید سرنوشت خودش را رقم بزند. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی امام در این روز به دولت بختیار هشدار می دهد که کناربرود. شاپور بختیار با مبالغه آمیز خواندن استقبال چند میلیونی مردم در ورود امام به تهران، سعی در کمرنگ جلوه دادن آن می کند. امروز جبهه ملی وفاداری خود را به امام خمینی اعلام می کند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تولد نهاد نوپای جهاد کشاورزی به حوزه زیربنای بخش های اقتصادی است توجه ویژه ای شد. آذربایجان غربی در تولید سیب درختی ، عسل و چغندر قند رتبه نخست کشوری را دارد. تولید یک میلیون و 600 هزار تنی محصولات کشاورزی قبل از انقلاب با همت و جهادی انقلابی به طول 40 سال به 6 میلیون 500 هزار تن در سال 97 افزایش یافته است. اما در تولید محصولات زراعی هم استان رشد خوبی را تجربه کرده است و از یک میلیون و 76 هزار تن در سال 57 با رشد 320 درصدی به 4 میلیون و 527 هزار تن در سال 97 رسیده است. قبل از دهه 60 هیچ گونه تولید شیلاتی در آذربایجان غربی وجود نداشت اما امروز یعنی در سال 97 در استان سالانه بیش از 14 هزار تن انواع آبزیان تولید می شود. آذربایجان غربی در بین استان های غیر ساحلی کشور رتبه نخست را در تولید آبزیان از آن خود کرده و توانسته به قطب صادرات شاه میگوی کشور نیز تبدیل شود. در تولید محصولات باغی نیز آذربایجان غربی از تولید 308 هزار تن در سال 57 به 1 میلیون و 588 هزار تن در سال 97 رسیده است که رشد 414 درصدی را نشان می دهد. تولیدات محصولات دامی استان در سال 57 ، 139 هزار تن بود که این رقم بعد از انقلاب اسلامی با رشد 275 درصدی به 537 هزار تن رسیده است.


جدیدترین اخبار

ضرورت اعلام شماره حساب و نماینده مالی نامزد‌ها
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
ضرورت اعلام شماره حساب و نماینده مالی نامزد‌ها
بر اساس اطلاعیه شماره ۱۴ ستاد انتخابات کشور، اعلام شماره حساب و نماینده مالی هر یک از نامزدها به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه ضروری است.
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت بعداظهر تعطیل شد.
برف روبی ۲۹۵ کیلومتر راه
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
برف روبی ۲۹۵ کیلومتر راه
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت:طی بیست و چهار گذشته با تلاش راهداران ۲۹۵ کیلومتر از راه‌های استان برف روبی شده است.

پربیننده ترین اخبار

همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
صد ثانیه امروز به حضور حماسی مردم در یوم الله ۲۲ بهمن پرداخته است.
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دشمنان انقلاب این حضور پرشور را می‌بینند و مطمئنا مایوس‌تر از همیشه از عظمت این ملت بزرگوار در هراس خواهند بود.
حماسه حضور در بهار ۴۱
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
حماسه حضور در بهار ۴۱
مردم دیار شهیدان باکری‌ها و امینی‌ها همانند سایر ایرانیان در انتظار خلق حماسه‌ای دیگر در روز ۲۲بهمن ماه در چهلمین ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستند.