رونق تولید ملی | جمعه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

خط آهن مراغه - ارومیه هفته دولت افتتاح می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خط آهن مراغه - ارومیه هفته دولت افتتاح می شود

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 استاندار آذربایجان غربی امروز در بازدید از ایستگاهافتتاح خط آهن مراغه -ارومیه در هفته دولت راه آهن ارومیه با اعلام این خبر گفت:

متاسفانه با وجود اعلام آقای نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای افتتاح این طرح تا تیرماه کمی تعلل صورت گرفته است و انتظار ما بیش از این بود. شهریاری افزود: تمامی 100 میلیارد تومان اعتبار پایانی این طرح برای سال 97 تخصیص داده شده است و هیچ گونه مشکل اعتباری وجود ندارد. او با تاکید براینکه این طرح با توجه به اتمام ریل گذاری، ساختمان و محوطه سازی حتما باید در هفته دولت امسال به بهره برداری برسد گفت: راه آهن یک مطالبه عمومی است و نباید بیش از این تعلل کرد. استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت راه آهن در اقتصاد در این استان مرزی تصریح کرد: با وجود راه آهن ترانزیت، حمل ونقل، تجارت و گردشگری استان متحول خواهد شد. طرح راه آهن مراغه به ارومیه که از سال 1380 آغاز شده است 185 کیلومتر طول دارد و دارای 4 ایستگاه در شهرهای میاندواب، مهاباد، نقده و ارومیه است.جدیدترین اخبار

تشکیل کمیته ویژه توسعه شهرستان تکاب
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
تشکیل کمیته ویژه توسعه شهرستان تکاب
شهریاری بااشاره به ظرفیتهای توسعه شهرستان تکاب گفت: در این راستا کمیته اجرایی ویژه ای تشکیل و به صورت ماهانه از روند اجرای مصوبات توسعه این شهرستان گزارش ارائه خواهند داد.
پیام تبریک نماینده ولی فقیه در استان به سرلشکر سلامی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
پیام تبریک نماینده ولی فقیه در استان به سرلشکر سلامی
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در پیامی انتصاب سرلشکر پاسدار حسین سلامی به سمت فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تبریک گفت.
خسارت ۳۰درصدی باغات براثر سرمازدگی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی
خسارت ۳۰درصدی باغات براثر سرمازدگی
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: برآورد‌های اولیه از میزان خسارت‌های ناشی از افت محسوس دما و سرمازدگیِ در روز‌های گذشته حاکی از خسارت ۱۰الی۳۰ درصدی به باغات استان است.

پربیننده ترین اخبار

شفای مرگ آلود !
ارومیه/خبرگزاری
شفای مرگ آلود !
دخالت برخی عطاری های متخلف در امر درمان با تولید کپسولهای به ظاهر گیاهی مشکلات متعددی برای شهروندان به وجود آورده که اعتیاد و بیماری های وخیم جسمی از جمله عوارض ناخوشایند آنهاست.
اردوی تیم ملی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/ورزشی
اردوی تیم ملی "ژیمناستیک برای همه" در ارومیه
تیم‌های ترکیبی ژیمناستیک اواخر تیر امسال به مسابقات جهانی اتریش اعزام خواهند شد.
ضرورت تشدید نظارت بر واگذاری اراضی ملی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
ضرورت تشدید نظارت بر واگذاری اراضی ملی
آرامون گفت: واگذاری اراضی ملی برای اجرای طرحهای مختلف تولیدی، نظارت جدی و مستمر دستگاه‌های متولی را می طلبد.