جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

خرید بیش از 85 هزار تن گندم در بوکان - نمایش محتوای خبر

 

 

خرید بیش از 85 هزار تن گندم در بوکان

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

 مدیر جهاد کشاورزی بوکان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت:

در سال زراعی جاری در بیش از 69 هزار و 200 هکتار از اراضی این شهرستان گندم کشت شده بود که از این مقدار 61 هزار و 100 هکتار به صورت دیم و بقیه به صورت آبی کشت شده است. عبدی افزود: از مجموع گندم های خریداری شده از زارعان بوکانی ها، بیش از ۳۰ هزار تن برای فروش توسط کشاورزان به شهرهای همجوار عرضه شده است. وی بیان کرد: در حال حاضر بیش از 270 میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران بابت گندم خریداری شده به کشاورزان بوکانی پرداخت شده است. مدیر جهاد کشاورزی بوکان با بیان اینکه سطح زیر کشت گندم در بوکان در سالجاری 15 درصد افزایش یافته است، افزود: ظرفیت های خوب آب و خاک در این شهرستان موجب شده تا این شهرستان به صورت متوالی مقام نخست تولید گندم در آذربایجان غربی را به خود اختصاص دهد. وی با اشاره به پیش بینی تولید 150 هزار تن از مزارع بوکان گفت: امسال نیز پیش بینی می کنیم این شهرستان در میزان تولید گندم رتبه نخست استانی را از آن خود کند. عبدی با بیان اینکه میزان برداشت گندم در این شهرستان نسبت به سال زراعی گذشته بیش از 60 درصد افزایش یافته است، افزود: میزان خرید گندم از کشاورزان در سال جاری تا 120 هزار تن افزایش خواهد یافت که رکورد بسیار خوبی به شمار می رود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.