جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

خروجی هنرستانها باید به تولید منتج شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خروجی هنرستانها باید به تولید منتج شود

ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / فرهنگی

خروجی هنرستانها باید به تولید منتج شود

 

 

معاون آموزشی دفتردوم متوسطه کارودانش وزارت آموزش و پرورش گفت: خروجی هنرستانها باید به تولید منتج شود و در بازار قابلیت عرضه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما محسن شهرستانی امروز در آغاز گردهمایی کشوری سرگروه های رشته های «پوشاک» و «طراحی و دوخت» در ارومیه گفت: توسعه و کیفیت بخشی رشته های فنی و حرفه ای و کارودانش در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: بازار کار مناسب و پراکندگی گسترده رشته های پوشاک ، طراحی و دوخت در سراسر کشور از نقاط قوت آنهاست و آموزش در این رشته ها می تواند با تولید همراه باشد.

شهرستانی با بیان اینکه آموزش های فنی و حرفه ای باید هدفمند باشد تاکید کرد: خروجی هنرستانها باید به تولید بیانجامد و در بازار قابلیت عرضه داشته باشد.

این مسئول با اذعان به اینکه دوخت های تزئینی و رودوزی سنتی در حال منسوخ شدن هستند از سرگروههای آموزشی خواست تا برای احیا این رشته ها تلاش کنند.

معاون آموزشی دفتر کارودانش وزارت آموزش و پرورش هچنین بر بازنگری استانداردهای آموزشی و معرفی رشته های کارودانش در بین آحاد جامعه و مسئولان تاکید کرد.

معاون توسعه و تجهیز دفتر آموزشهای فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش نیز در این گردهمایی گفت: گروههای آموزشی به عنوان دیدبانان آموزشی در تغییر نوع نگاه معلم به مدرسه و بررسی عملکرد آموزشی نقش ویژه ای دارند.

محمدمهدی کاظمی با بیان اینکه بررسی، کنترل و ارزشیابی از وظایف گروههای آموزشی استافزود: یکی از بازوان ارتقاء کیفیت آموزشی در آموزشگاهها به عنوان سیاست وزارت آموزش و پرورش، گروه های آموزشی هستند.

دراین گرد همایی دو روزه در خصوص برنامه های پیشنهادی و عملیاتی رشته های پوشاک، طراحی و دوخت بحث و تبادل نظر می شود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.