سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

خدمات بهداشتی درمانی بعد از انقلاب اسلامی در آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

خدمات بهداشتی درمانی بعد از انقلاب اسلامی در آذربایجان غربی

روز 16 بهمن 1357 دولت موقت آغاز به کار کرد و امام خمینی ره با همکاری مبارزان انقلابی مقدمات تشکیل حکومت جمهوری اسلامی را فراهم می کنند . حضرت امام خمینی ره در حكمی دولت موقت را موظف به انجام انتخابات ، تغییر نظام به جمهوری اسلامی، تشكیل مجلس خبرگان برای تصویب قانون اساسی، برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی طبق قانون اساسی جدید و انتخاب هیأت وزیران بدون در نظر گرفتن روابط حزبی كردند. سفیر آمریكا در ایران، از همكاران خود خواسته است كه با مخالفان رژیم گفتگو کنند. رییس سازمان سیا اعتراف می کند كه در رابطه با پیش بینی مسائل ایران، این سازمان ناكام بوده است. چند وزارتخانه، از جمله وزارت آموزش و پرورش، امور اقتصاد و دارائی، بهداری و دادگستری، توسط نیروهای ارتش اشغال شدند. بیست و دو نماینده دیگر مجلس شورا، استعفا دادند . ایجاد دانشگاه علوم پزشکی در سال 1365 و تحصیل دانشجویان در رشته های مختلف پزشکی ، پیراپزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، پرستاری و بهداشت در استان باعث شد تا همه نیازهای درمانی آذربایجان غربی توسط همین دانش آموختگان بومی استان تامین شود. اما آذربایجان غربی که روزی نیازمند ورود پزشکان کشورهای مختلف بود امروزه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در 12 رشته تخصصی و در دو رشته فلوشیپ نیز دانشجو تربیت می کند و به یکی از قطب های گردشگری سلامت داخلی و خارجی تبدیل شده است. تجهیز 220 تخت خواب در بیمارستان امام خمینی ره ارومیه ، ایجاد کلینیک تدبیر با 5 اتاق عمل و 30 تخت بستری و داروخانه رباتیک در ارومیه ، تجهیز 100 خت بیمارستانی زنان در بیمارستان شهید مطهری ارومیه ، ایجاد بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی زنان در فضای 30 هزار متر مربع با 300 تخت تا سال آینده در ارومیه ، افتتاح بیمارستان حضرت آیت ا.. خویی در خوی تا سال آینده ، افتتاح بیمارستان 216 تخت خوابی امام خمینی ره در خوی و ایجاد بیمارستان 100 تخت خوابی میاندوآب از جمله مهمترین طرح های توسعه بیمارستانی سال های اخیر در استان است. اما در حوزه بهداشت نیز ایجاد 530 خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت شهری و روستایی در استان هدف گذاری شده است که از این تعداد 180 خانه بهداشت در طول یک سال اخیر ساخته شده و به بهره برداری رسیده است. 270 مرکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی در استان نیز مورد افتتاح قرار گرفته اند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.