رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

حمایت از طرح‌های پژوهشی آذربایجان غربی در حوزه صنعت - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت از طرح‌های پژوهشی آذربایجان غربی در حوزه صنعت

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

حمایت از طرح‌های پژوهشی آذربایجان غربی در حوزه صنعت

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت : طرح‌های پژوهشی صنعتی در استان مورد حمایت قرار می‌گیرد .

جعفرصادق اسکندری در آئین بازدید از غرفه آموزشکده فنی شهید بهشتی ارومیه در نمایشگاه صنایع کوچک، اظهار کرد: طرح‌‌های پژوهشی صنعتی در آذربایجان غربی مورد حمایت قرار می‌گیرند، تا از این رهگذر نتایج عملی و مورد انتظار از تحقیقات به دست آید.

وی با اشاره به اینکه برای ارتباط صنعت با دانشگاه و تعامل فعالان این حوزه با دانشگاهیان باید بسترهای لازم را به بهترین شکل در استان فراهم کنیم، اضافه کرد: با قرار گرفتن تلاشگران این دو حوزه کنار یکدیگر نتایج مورد انتظار را می‌توان به دست آورد.

این مسئول تهیه و تدوین برنامه‌‌های مربوط به توسعه فعالیت‌های صنعتی آذربایجان غربی با در نظر گرفتن سیاست‌های وزارت متبوع، انجام مطالعات مورد نیاز در ارتباط با امکانات مختلف استان اعم از بالقوه و بالفعل، انجام تحقیقات در ارتباط با نیازهای مختلف استان به تولیدات صنعتی را از جمله وظایف این سازمان به شمار می‌رود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی بررسی اولویت‌ها و ظرفیت‌ها در راستای سرمایه‌گذاری صنعتی اعم از داخلی و خارجی در مناطق مختلف آذربایجان غربی، برنامه‌ریزی برای جلوگیری از سرمایه‌ها و ظرفیت‌های بالقوه استان، اقدام برای تکمیل واحدهای تولیدی با توجه به استعدادها و امکانات مناطق مختلف استان را از جمله وظایف و اقدامات این سازمان به شمار می‌رود.

اسکندری بررسی‌های فنی و مالی طرح‌های صنعتی استان، صدور مجوزهای تاسیس و توسعه برای متقاضیان با رعایت قوانین و مقررات موجود، نظارت بر میزان تحقق پیشرفت فیزیکی طرح‌های صنعتی، ابطال جوازهای تاسیس صنعتی و معدنی و همکاری در تامین مواد اولیه و ابزارآلات مورد نیاز تولیدکننده‌ها را از دیگر اقدامات این سازمان بیان کرد.

وی اقدام برای توزیع متعادل صنایع مختلف در سطح استان، رسیدگی به مشکلات عمومی کارگاه‌‌ها، کارخانه‌ها و احدهای تولیدی در استان و تلاش برای رفع آنها، نظارت بر فعالیت‌های واحدهای تولیدی و صنعتی و استفاده از ظرفیت‌های نهفته بین کارشناسان را از دیگر اقدامات این سازمان دانست .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: تدوین برنامه‌های مربوط به توسعه فعالیت‌های معدنی آذربایجان غربی، نظارت بر عملیات بهره‌برداری از معادن استان، تمدید یا ابطال پروانه‌های بهره‌برداری از معادن استان، نظارت بر نحوه بهره‌برداری را از جمله اقدامات مهم این سازمان در حوزه معادن بیان کرد .

این مسئول با اظهار به اینکه آذربایجان غربی به معنای واقعی کلمه در زمینه‌های مختلف مستعد سرمایه‌گذاری است ، اظهار کرد : از این ظرفیت‌های عظیم برای توسعه همه ‌جانبه استان و همچنین اشتغالزایی برای اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان باید استفاده حداکثری را ببریم .

 


جدیدترین اخبار

وصل شبکه ارتباطی در مناطق زلزله‌زده خوی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
وصل شبکه ارتباطی در مناطق زلزله‌زده خوی
شبکه ارتباطی در مناطق زلزله‌زده خوی پایدار شد
رد شایعه هزینه میلیونی تست کرونا
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
رد شایعه هزینه میلیونی تست کرونا
همه مراکز درمانی دولتی و خصوصی در استان موظف به انجام این تست به صورت رایگان هستند.
اعزام پنج امدادی از آذربایجان‌شرقی به منطقه زلزله‌زده قطور
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
اعزام پنج امدادی از آذربایجان‌شرقی به منطقه زلزله‌زده قطور
پنج تیم امدادی از آذربایجان‌شرقی به منطقه زلزله‌زده قطوراعزام شدند .

پربیننده ترین اخبار

حضور چهار نسل پایه صندوق های رای
حضور چهار نسل پایه صندوق های رای
همه نسل ها در کنار هم برای ایران سربلند حضور دارند.
انتخاب ۱۱
انتخاب ۱۱
در این بسته خبری آخرین اخبار و حواشی انتخابات مجلس یازدهم را مشاهده کنید.
رقابت ۱۶۳ نامزد انتخاباتی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
رقابت ۱۶۳ نامزد انتخاباتی
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی از رقابت ۱۶۳ نامزد انتخاباتی برای تصاحب ۱۲ کرسی بهارستان خبر داد.