جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

حمایت از تولیدات داخلی امری ضروری - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت از تولیدات داخلی امری ضروری

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این استان گفت : کنترل قیمت کالاهای داخلی می تواند تاثیر بسزایی بر رونق استفاده از کالاهای داخلی و استقبال نکردن از کالاهای قاچاق خارجی داشته باشد. حجت الاسلام والمسلمین قریشی همچنین بر تولید و نیاز سنجی محتوا در فضای مجازی تاکید کرد و افزود : تهیه بسته های فرهنگی با هدف تربیت فرزندان ضروری است دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در رابطه با مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز گفت : در سال ۹۶ ، حجم ۱۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار قاچاق از این استان صورت گرفته بود که این میزان در سال گذشته به ۱۲ میلیارد و۶۰۰ میلیون دلار کاهش یافته است. مصطفوی همچنین فعالیت های مختلف فرهنگی با هدف حمایت از تولید کالاهای داخلی و مبارزه با قاچاق کالا را ضروری برشمرد . مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات کمیته فرهنگی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز این استان گفت : سال گذشته ۳۳۷ ساعت برنامه با موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز در صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی تولید شده که ۱۳۲ ساعت از این برنامه ها در سیما ، ۱۸۶ ساعت در صدا و ۱۹ ساعت در خبر تولید و پخش شده اند. مجرد افزود : از ابتدای سالجاری تا کنون نیز ۹۲ ساعت برنامه با این عنوان تولید و پخش شده است. وی برنامه ساخت ایران با رویکرد حمایت از تولید داخل ، دعوت از شرکت های دانش بنیان و کار آفرین در برنامه های شبانه و خانواده و پرداخت به مباحث اشتغال خانگی و برنامه رادیویی ایران ۶۲۶ را از جمله برنامه تولیدات مرکز در این زمینه عنوان کرد . مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی گفت : برگزاری نمایشگاههای مبارزه با قاچاق کالا ، تشویق دانش آموزان مدارس جهت استفاده از کالاهای داخلی ، تبلیغ هشدارهای عدم استفاده از کالای قاچاق در رسانه ها و فضای مجازی ، برگزاری جلسات هم اندیشی برای روحانیون مناطق مرزی از جمله دیگر اقدامات صورت گرفته توسط کمیته فرهنگی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.