سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

حذف پیمان سپاری ارزی صادرات محصولات کشاورزی؛ به زودی - نمایش محتوای خبر

 

 

حذف پیمان سپاری ارزی صادرات محصولات کشاورزی؛ به زودی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

 شهریاری در چهارمین جلسه شورای استانی گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت:

حذف پیمان سپاری را رئیس کل بانک مرکزی کشور اعلام کرده است و به زودی بخشنامه اجرایی آن ابلاغ می شود. او افزود: این تصمیم مهم تاثیر مهمی در اقتصاد کشاورزی و توسعه صادرات محصولات کشاورزی استان خواهد داشت. استاندار آذربایجان غربی همچنین از ابلاغ بخشنامه جدید بانک مرکزی در خصوص تسهیل امور و حل مشکلات حوزه تعهدات ارزی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با تدبیر بانک مرکزی مشکلات واحدهای صنعتی که در سالهای گذشته تسهیلات ارزی دریافت کرده اند و باید آن را مطابق با قیمتهای روز بازپس دهند حل خواهد شد. شهریاری در ادامه به نیابت از وزیر نیرو برای حل مشکل تخصیص آب صنعتی در استان قول مساعد داد. قاضی پور یکی از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه تخصیص آب مور نیاز برای توسعه بخش صنعت را از مهمترین اولویتهای شکوفایی اقتصادی آذربایجان غربی عنوان کرد و گفت: باید برای حل مشکل اشتغال به این موضوع توجه ویژه شود. معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی هم در این جلسه از تصمیمات جدید شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور خبر داد و گفت: آذربایجان غربی نخستین استانی است که سند توسعه در این حوزه را به وزیر کشور به عنوان رئیس شورا ارائه کرده است. حسینی افزود: از ابتدای سال آینده تسهیلات ویژه ای که 50درصد ارزانتر از سایر مناطق کشور است در اختیار مجریان طرح های اولویت دار استان قرار خواهد گرفت و این تسهیلات به دلیل سرمایه گذاری در مناطق مرزی 100درصد توسط دولت بیمه می شود. در این جلسه همچنین در خصوص آخرین شاخص کسب و کار استان، حل مشکلات انجمن پیمانکاران آذربایجان غربی، تامین لاستیک مورد نیاز خودروهای سنگین و درآمدهای مالیاتی بحث و تبادل نظر شد. پیش از این صادرکنندگان محصولات کشاورزی مکلف بودند قبل از صادرات در هر اندازه ای، تعهدنامه بازگشت ارز حاصل از صادرات را ارائه دهند که این مسئله چرخه صادرات محصولات کشاورزی از استان کند کرده بود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.