رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸

حذف پیمان سپاری ارزی صادرات محصولات کشاورزی؛ به زودی - نمایش محتوای خبر

 

 

حذف پیمان سپاری ارزی صادرات محصولات کشاورزی؛ به زودی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

 شهریاری در چهارمین جلسه شورای استانی گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت:

حذف پیمان سپاری را رئیس کل بانک مرکزی کشور اعلام کرده است و به زودی بخشنامه اجرایی آن ابلاغ می شود. او افزود: این تصمیم مهم تاثیر مهمی در اقتصاد کشاورزی و توسعه صادرات محصولات کشاورزی استان خواهد داشت. استاندار آذربایجان غربی همچنین از ابلاغ بخشنامه جدید بانک مرکزی در خصوص تسهیل امور و حل مشکلات حوزه تعهدات ارزی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با تدبیر بانک مرکزی مشکلات واحدهای صنعتی که در سالهای گذشته تسهیلات ارزی دریافت کرده اند و باید آن را مطابق با قیمتهای روز بازپس دهند حل خواهد شد. شهریاری در ادامه به نیابت از وزیر نیرو برای حل مشکل تخصیص آب صنعتی در استان قول مساعد داد. قاضی پور یکی از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه تخصیص آب مور نیاز برای توسعه بخش صنعت را از مهمترین اولویتهای شکوفایی اقتصادی آذربایجان غربی عنوان کرد و گفت: باید برای حل مشکل اشتغال به این موضوع توجه ویژه شود. معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی هم در این جلسه از تصمیمات جدید شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور خبر داد و گفت: آذربایجان غربی نخستین استانی است که سند توسعه در این حوزه را به وزیر کشور به عنوان رئیس شورا ارائه کرده است. حسینی افزود: از ابتدای سال آینده تسهیلات ویژه ای که 50درصد ارزانتر از سایر مناطق کشور است در اختیار مجریان طرح های اولویت دار استان قرار خواهد گرفت و این تسهیلات به دلیل سرمایه گذاری در مناطق مرزی 100درصد توسط دولت بیمه می شود. در این جلسه همچنین در خصوص آخرین شاخص کسب و کار استان، حل مشکلات انجمن پیمانکاران آذربایجان غربی، تامین لاستیک مورد نیاز خودروهای سنگین و درآمدهای مالیاتی بحث و تبادل نظر شد. پیش از این صادرکنندگان محصولات کشاورزی مکلف بودند قبل از صادرات در هر اندازه ای، تعهدنامه بازگشت ارز حاصل از صادرات را ارائه دهند که این مسئله چرخه صادرات محصولات کشاورزی از استان کند کرده بود.جدیدترین اخبار

آغاز ثبت نام جشنواره تعاونی های برتر
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
آغاز ثبت نام جشنواره تعاونی های برتر
چهاردهمین جشنواره تعاونی‌های برتر شهریور امسال همزمان باسراسر کشور در آذربایجان غربی نیز برگزار خواهد شد.
۱۱هزار واحد مسکونی روستایی غیرمجازاند
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
۱۱هزار واحد مسکونی روستایی غیرمجازاند
مدیرکل بنیادمسکن انقلاب استان گفت: ۱۱هزار و ۴۸۰واحد مسکونی به صورت غیرمجاز در روستا‌ها و حاشیه رودخانه‌ها احداث شده است.
پرداخت تسهیلات به متقاضیان کشت گلخانه ای
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
پرداخت تسهیلات به متقاضیان کشت گلخانه ای
متقاضیان کشت گلخانه ای می توانند برای اجرای طرحهای خود تسهیلات 7 درصدی دریافت کنند.

پربیننده ترین اخبار

سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی
سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی
در سفر امروز رئیس جمهور به آذربایجان غربی 27 طرح بزرگ با اعتبار 4 هزار و 465 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد .
بهره برداری از سدکرم آباد، فردا
بهره برداری از سدکرم آباد، فردا
سدکرم آباد بزرگترین طرح اقتصاد مقاومتی شمالغرب کشور در زمینه مهار آبهای مرزی است و برای احداث آن هزار و 300 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
سد کرم آباد پلدشت آماده آبگیری
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
سد کرم آباد پلدشت آماده آبگیری
سد کرم آباد پلدشت با حضور رییس جمهور آبگیری می شود .