جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

جلسه کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا وارز استان - نمایش محتوای خبر

 

 

جلسه کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا وارز استان

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

جلسه کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا وارز استان

 

 

 

کنترل قاچاق درکنار مقابله سخت افزاری ،نیازمند کار فرهنگی است.

معاون سیاسی ، امنیتی  و اجتماعی استاندار در دومین جلسه کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا وارز استان با اشاره به وجود 967 کیلومتر مرز مشترک استان با سه کشور همسایه و علل بروز معضل قاچاق افزود : کنترل معضل قاچاق در کنار مقابله جدی و برخورد سخت افزاری ، نیازمند اقدامات فرهنگی و تبلیغی وآشنایی اقشار مختلف جامعه با اثرات منفی اقتصادی و فرهنگی این پدیده شوم است.

رادفر با اشاره به اقدامات صورت گرفته  در حوزه کنترل فیزیکی و انسداد مرزها ، افزود : تاکنون در راه مبارزه با معضل قاچاق36 نفر به شهادت رسیده  و71 نفر جانباز شده اند.

وی در ادامه این جلسه به تشریح ساختار کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان پرداخت و افزود : براساس آیین نامه اجرایی و حکم استاندار ، ریاست کمیته فرهنگی و تبلیغی این کمیسیون به صدا و سیمای استان  محول می شود.

حجت الاسلام کریمی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سابق کمیته فرهنگی و تبلیغی کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا وارز  در بخشی از این جلسه به ارائه گزارشی از عملکرد و مصوبات این کمیته در فاصله سالهای 89 تا94 پرداخت و افزود : در این مدت از 397 مصوبه این کمیته 380 مورد اجرایی شده است .

آقای مجرد مدیر کل صدای و سیمای استان و رئیس جدید کمیته فرهنگی و تبلیغی کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز  مبارزه با قاچاق و ترویج فرهنگ مصرف کالای داخلی را از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت : برای موفقیت در این زمینه نیازمند همکاری و هم افزایی تمامی عناصر تاثیرگذار حوزه فرهنگ از جمله فعالین رسانه ای ، هنرمندان ، دانشگاهیان و فرهنگیان هستیم .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.