جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

جلسه کارگروه ارتقا وضعیت اجتماعی، فرهنگی و سلامت و ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان - نمایش محتوای خبر

 

 

جلسه کارگروه ارتقا وضعیت اجتماعی، فرهنگی و سلامت و ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

جلسه کارگروه ارتقا وضعیت اجتماعی، فرهنگی و سلامت و ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان

اولین جلسه کارگروه ارتقائ وضعیت اجتماعی، فرهنگی و سلامت و ستاد بازآفرینی شهری پایدار آذربایجان غربی در ارومیه برگزار شد .

قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی در اولین جلسه کارگروه ارتقا وضعیت اجتماعی، فرهنگی و سلامت و ستاد بازآفرینی شهری پایدار آذربایجان غربی که در استانداری برگزار شد ضمن ارایه گزارشی از وضعیت موجود فرهنگی در کشور و آذربایجان غربی از نگاه ویژه به مسائل اجتماعی و فرهنگی در تدوین برنامه ششم توسعه  خبر داد و افزود : فرهنگ مهمترین مسئله برای کشور است و دولتمردان با مشارکت مردم در امور فرهنگی موجب افزایش رضایتمندی و اعتماد جامعه میشوند که مشارکت مردم در امور فرهنگی هم موجب بالا رفتن آستانه تحمل و مشارکت اجتماعی مردم است .

میرباقری با اشاره به اینکه جابجایی در محیط زندگی از روستا به حاشیه شهرها موجب تغییر درسبک زندگی میشود و در سالهای گذشته این جابجایی ها صورت گرفته ودرحال حاضر از رشد کمی برخوردار است افزود :التزام به قانون و هماهنگی همه نهاد های فرهنگی و اجرایی مربوطه میتواند در تثبیت زندگی وبالا بردن سبک زندگی و دوری از تعارضات اجتماعی در جهت توقف و کاهش آسیب های اجتماعی در کشور کمک کند .

وی با اشاره به اینکه با تاکید مقام معظم رهبری بر مسئله حاشیه نشینی مقرر شده در تدوین برنامه ششم توسعه بر توسعه فرهنگی بافت های فرسوده وسکونت گاههای غیر رسمی و همچنین ، مسائل اجتماعی و فرهنگی و سبک زندگی اسلامی ایرانی برنامه هایی خاص تبیین شود افزود : دولت یازدهم در سال 93 نسبت به تشکیل ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار اقدام نمود و این مسائل با پشتوانه برنامه ای بودجه ای از اولویت های برنامه ششم میباشد که امیدواریم با حساسیت هایی که در مسئولین آذربایجان غربی وجود دارد با نگاه ویژه رسیدگی و این مشکلات و عقب ماندگی ها مرتفع شود .

استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت تعیین تکلیف قانونی مساله رسیدگی به وضعیت مناطق حاشیه ای تاکید کرد و افزود : در قانون باید مساله رسیدگی به وضعیت حاشیه نشینی و مناطق ویژه اجتماعی به صراحت مشخص و تعیین تکلیف شود تا بتوان با استفاده از راهکارهای منطبق بر قانون، نسبت به ساماندهی مناطق حاشیه ای در شهرها اقدام کرد.

سعادت با اشاره به اینکه بحران های مختلف درکشور مدیریت شده است و مناطق حاشیه شهرها هم با ساماندهی و تدوین راهکارهای قانونی و با هماهنگی و همکاری تمامی دستگاهها و نهادها مدیریت میشوند افزود : باپیگیری جدی مصوبات و برنامه های ستاد بازآفرینی شهری پایدار در استان ورفع معضلات و مشکلات قانونی این مناطق توسط ستاد ملی بازآفرینی میتوانیم شاهد ارتقای وضعیت اجتماعی، فرهنگی و سلامت در مناطق حاشیه ای آذربایجان غربی باشیم

رادفر معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی هم با اشاره به شناسایی 72 محله و منطقه و مساحت 3 هزار هکتاری جمعیت مناطق حاشیه نشین را 600 هزار نفری اعلام کرد و شهرهای ارومیه، میاندوآب، بوکان، مهاباد و خوی دارای بیشترین مناطق حاشیه نشین معرفی کرد و افزود : به غیر ازمسائل فرهنگی ،در این مناطق نیازبه خدمات شهری ، خدمات بهداشتی ودرمانی ،امکانات آموزشی ،امکانات تفریحی و ورزشی و تامین موارد انتظامی واجتماعی لازم است .

در این جلسه، مدیرکل راه و شهرسازی استان، شهردار ارومیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، فرماندار ارومیه، مدیرکل کمیته امداد استان، مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و فرمانده انتظامی استان ضمن تشریح اقدامات خود در خصوص باز آفرینی مناطق حاشیه ای شهرهای استان طرح دیدگاهها و پیشنهادات خود را نیز ارائه نمودند .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.