جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

جلسه شورای حفاظت از منابع استان - نمایش محتوای خبر

 

 

جلسه شورای حفاظت از منابع استان

اروميه/خبرگزاري صداوسيما/سياسي

جلسه شورای حفاظت از منابع استان

 استاندار بر لزوم فرهنگسازی مصرف بهینه آب بویژه در بخش کشاورزی تاکید کرد.

محمد مهدی شهریاری در جلسه شورای حفاظت از منابع استان که با حضور فرمانداران و اعضای این شورا در محل استانداری برگزار شد، با تاکید بر لزوم توجه ویژه مدیران و مسئولان استانی به مساله آب افزود: با توجه به شرایط کم آبی که وجود دارد و احتمال بروز مشکلات مختلف ناشی از کمبود آب در آینده، لازم است مدیران، مسئولان و فرمانداران استان اهتمام ویژه ای برای مدیریت و فرهنگسازی مصرف بهینه آب بویژه در بخش کشاورزی داشته باشند. وی به نقش مهم آموزش در مصرف بهینه آب و ارتقای بهره وری در بخش کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: بحث ترویج و آموزش کشاورزان برای تشویق آنان به رعایت الگوی کشت و استفاده از سیستم های آبیاری نوین در اراضی بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد. شهریاری، جلوگیری از توسعه کشت چغندرقند در حوضه آبریز دریاچه ارومیه را هم مورد تاکید قرار داد و گفت: بر اساس سیاست های ستاد احیای دریاچه ارومیه، محصول آب بر چغندرقند در حوضه آبریز دریاچه ارومیه نباید بیش از برنامه آبی کشت شود؛ لازم است جهاد کشاورزی استان و شهرستان های مربوطه نظارت کافی را در این خصوص داشته باشند. استاندار آذربایجان غربی در ادامه از فرمانداران خواست با جدیت و بصورت مستمر جلسات شورای حفاظت از منابع آب را در شهرستان ها برگزار نمایند. شهریاری در ادامه گفت: یکی از مهمترین مشکلاتی که در استان وجود دارد، عدم هماهنگی دستگاههای اجرایی است؛ برخی مشکلات وجود دارد که اگر مدیران دو یا سه دستگاه اجرایی کنار هم بنشینند می توانند این مشکلات را حل کنند. وی تصریح کرد: صرف برگزاری جلسه مشکلی را حل نمی کند بلکه اراده جدی و کافی برای حل مشکلات باید وجود داشته باشد. او از مسئو ن استان خواست با انگیزه کافی و با جدیت لازم پیگیر حل مشکلات باشند. دانشجو مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان نیز در این جلسه گزارشی از وضعیت منابع و ذخایر آبی استان و كريم زاده مديركل جهاد كشاورزي آذربايجان غربي در خصوص الگوي كشت گزارشي ارائه کردند. فرمانداران شهرستان های استان هم در این جلسه، مسائل و مشکلات مرتبط با بخش آب شهرستان متبوع خود را تبیین کردند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.