رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

جلسه شورای اداری شهرستان خوی - نمایش محتوای خبر

 

 

جلسه شورای اداری شهرستان خوی

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

جلسه شورای اداری شهرستان خوی

 

جلسه شورای اداری شهرستان خوی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار برگزار شد .

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار در جلسه شورای اداری شهرستان خوی اظهار داشت: هفته دولت فرصت مناسبي است تا دولت كارها و عملكرد خود را براي مردم به تبیین و برنامه هاي آتي خود را اعلام كند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار در جلسه شوراي اداري شهرستان خوي اظهار داشت: هفته دولت مجالي است كه ياد و خاطره شهداي دولت به ويژه شهیدان با هنر و رجائي و همچنين 312 نفر از كاركنان شهيد استان آذربايجان غربي  از جمله شهيد كوچري اولين فرماندار شهيد كشور را گرامي بداريم.

معاون استاندار و جانشین رئيس ستاد بزرگداشت هفته دولت در استان با اشاره به برنامه هاي هفته دولت در آذربايجان غربي اظهار داشت : در این ایام 570 پروژه با 350 ميليارد تومان اعتبار، 28 پروژه توليدي و خدماتي با 69 ميليارد تومان اعتبار در استان به بهره برداري خواهند رسيد و همچنین 36 پروژه عمراني با اعتباری بیش از 97ميليارد تومان در استان کلنگ زنی خواهد شد.

دکتر باقرزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندي از حضور در جلسه شوراي اداری خوي، ياد و خاطره همه شهداء بخصوص 1000 شهيد شهرستان خوي و شهيدان رجايي و باهنر، الگوهاي مديريت و اخلاق را گرامی داشته و اظهار داشت: از زماني كه بعد از جنگ بدر، پيامبر اسلام دستور فرمودند هركسي از اسراي جنگي 10 نفر مسلمان را خواندن و نوشتن ياد بدهد آزاد است،  تا الان كه مجامع بين المللي از باسوادي تعريف مي كنند ناظر بر اين مساله است كه خواندن و نوشتن ركن اصلي شكل گيري ساختار دانش و توسعه دانش در انسان ها  است ولي امروزه مفهوم سواد توسعه پيدا كرده و فراتر ازآن مطرح ميشود.امروزه اگر بخواهيم تعريف عمومي از سواد بگوييم،  هر چيزي كه به انسان كمك بكند تا زندگي بهتري تجربه كند عنوان سواد اتلاق مي شود.

وي با اشاره به آمار رسمي كشور در مورد بي سوادي اظهار داشت : متاسفانه حدود 11 ميليون نفر در كشور در حد دوره ابتدائي سواد دارند.

وي تصريح كرد: بين عناصر اصلي توسعه و ميزان سالهاي تحصيل شهروندان يك رابطه مستقيم  وجود دارد ، هرچقدر سالهاي تحصيل بيشتر باشد توسعه در همه  زمينه ها اتفاق مي افتد.

معاون وزير آموزش و پرورش  با اشاره به آمار رسمي سازمان زندان ها در مورد رابطه بي سوادي و ارتكاب جرم اظهار داشت :50 درصد زنداني ها كه مرتكب جرم خشن مي شوند افرادی هستند که تحصيلات خود را تا پايان ابتدائي ادامه نداده اند.

رئيس سازمان نهضت سوادآموزي كل كشور اظهار داشت: در شهرستان خوي 25 هزار نفر با سن 10 تا 49 سال بعنوان بي سواد مطلق ثبت شده است كه حدود 10 هزار نفر آن زير 30 سال است كه حدود 2 برابر ميانگين كشوری است.

وي با بیان اینکه اين آمار، با سابقه و بيشينه فرهنگي و علمي شهرستان متناسب نيست آمادگي سازمان نهضت سوادآموزي را براي كم كردن بي سوادي در شهرستان خوی اعلام نمود .

در این جلسه، فرماندار شهرستان خوي نیز ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر  و همچنين شهيد بزرگوار، كوچري اولين فرماندار شهید نظام جمهوري اسلامي ابراز اميدواري كرد سفر مسولان كشوري به  شهرستان ها بخصوص شهرستان خوي مثمر ثمر واقع شده و از برکت اين سفرها شهرستان در مسير رشد وتوسعه قرار بگيرد.

وي با اشاره به عقب ماندگي استان آذربايجان غربي از اوايل انقلاب به علت جغرافياي سياسي تصريح كرد: استان آذربايجان غربي يكي از معدود استانهايي است كه در تامين امنيت كل كشور هزينه هاي سنگيني پرداخت كرده است و به همین علت  از مسير رشد وتوسعه متوازن كشور به ميزان قابل توجهي عقب افتاده است.

وي افزود: تصور و برداشت ما اين است كه مسئله تامين امنيت كشور  بايد با مد نظر قرار دادن رشد وتوسعه استان لحاظ گردد و شهرستان خوي نيز باید با همين معيار و منطق مورد توجه ويژه قرار گيرد.

 


جدیدترین اخبار

نماز جمعه این هفته برگزار نمی شود
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
نماز جمعه این هفته برگزار نمی شود
روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در اطلاعیه ای از برگزار نشدن نماز جمعه این هفته به سبب جلوگیری از شیوع بیماری کرونا خبر داد.
10 اسفند آخرین مهلت اعتراض به طرح ملی مسکن
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
10 اسفند آخرین مهلت اعتراض به طرح ملی مسکن
متقاضیان دریافت مسکن می توانند تا 10 اسفند به وضعیت خود در طرح اقدام ملی مسکن اعتراض کنند.
4 هزار واحد زلزله زده در «قطور» نیازمند بازسازی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
4 هزار واحد زلزله زده در «قطور» نیازمند بازسازی
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار: کارشناسان بنیاد مسکن تعداد واحدهای مسکونی نیازمند بازسازی را 3 هزار و 700 واحد روستایی و 300 واحد شهری در شهر قطور خوی ارزیابی کرده اند.

پربیننده ترین اخبار

اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم
ستاد انتخابات کشور، نتایج انتخابات مجلس یازدهم در ۱۰ حوزه انتخابیه آذربایجان غربی را اعلام کرد.
تعطیلی همه مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی همه مدارس آذربایجان غربی
تمامی مدارس آذربایجان غربی تعطیل است.
افزایش شمار مصدومان در زلزله قطور
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
افزایش شمار مصدومان در زلزله قطور
فرماندار خوی از مصدوم شدن ۳۰ تن در زلزله قطور خبر داد.