جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

جلسه ستاد استقبال از جان باختگان و مصدومان فاجعه منا - نمایش محتوای خبر

 

 

جلسه ستاد استقبال از جان باختگان و مصدومان فاجعه منا

ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / سیاسی

جلسه ستاد استقبال از جان باختگان و مصدومان فاجعه منا

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در جلسه ستاد استقبال از جان باختگان و مصدومان فاجعه منا با تاکید بر همکاری همه سازمان‌های متولی برای استقبال گفت: بایستی با برنامه ریزی و همکاری های لازم بتوانیم مراسمی در شأن و منزلت حجاج فوت شده و  مصدوم در فاجعه منا برگزار نماییم.

رادفر با تاکید بر این موضوع که هیئت دولت قصد دارد تا در صورت همکاری مسئولان عربستانی حجاج فوت شده و مصدومان این فاجعه را به سرعت به کشور بازگرداند افزود: اميدواریم که بتوان به سرعت پيکر جانباختگان را به کشور منتقل کرد و بنا داریم این پيکرها را ابتدا به مرکز استان منتقل کرده و پس از استقبال مقامات رسمی از حجاج فوت شده٬ آنها را به شهرستانها منتقل کنيم.

رادفر با بيان این که باید در مراسمی مثل حج مدیریت صحيحی انجام شود تا دیگر شاهد وقایعی این چنينی نباشيم٬ افزود: حادثه منا بسيار دردناک و تلخ بود و ما این حادثه را به تمام مسلمانان ایران و جهان و مقام معظم رهبری تسليت عرض می کنيم.

وی با اشاره به سازمان فرودگاه ها، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، راه و شهرسازی استان، نیرو های انتظامی و نظامی و سایر سازمان های ذیربط به عنوان نهادهایی که می توانند در استقبال باشکوه از جان باختگان و مصدومان فاجعه منا نقش داشته باشند، خاطر نشان کرد: تمام تلاش ما مبنی بر این است استقبال از این جان باختگان و مصدومان و همچنین خدمات رسانی به خانواده های آنها به بهترین حالت ممکن انجام شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار در پایان سخنان خود وقوع این حادثه دلخراش را به خانواده های حاجیان جان باخته تسلیت گفت و افزود: وقوع این حادثه نشانه بی کفایتی و عدم صلاحیت آل سعود در اداره حرمین شریفین است.

وی افزود: در استان آذربایجان غربی ستاد پیگیری ویژه حجاج امور حادثه دیده در منا تشکیل شده و این ستاد برای ایجاد هماهنگی بهتر در زمینه انتقال و تشییع آنان در شهرستان برنامه ریزی خواهد کرد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.