سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

ثبت آثار تاریخی شهرستان سلماس در فهرست آثار ملی - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت آثار تاریخی شهرستان سلماس در فهرست آثار ملی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/فرهنگی

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سلماس گفت:

تعداد ۶۱ اثر تاریخی در حوزه میراث فرهنگی این شهرستان در فهرست آثار ملی ثبت شده است. افراسیاب گراوند افزود: مهمترین مقاصد گردشگری این شهرستان منطقه گردشگری نظر آباد و آبگرم بوده که هر ساله میزبان بسیاری از میهمانان نوروزی هستند. وی در ادامه با اشاره به تعداد مسافران نوروزی در سال گذشته گفت: سال گذشته ۲۳۴ نفر که از این تعداد ۶۷ نفر در هتل و ۱۶۷ نفر در مهمانپذیر‌های این شهرستان اقامت داشتند. این مقام مسئول در خصوص طرح‌های سرمایه گذاری این شهرستان تصریح کرد: یک واحد اقامتگاه بوم گردی در خان تختی در حال ساخت بوده و مجتمع گردشگری نظرآباد و مجتمع تفریحی و گردشگری آبگرم ایسی سو جز طرح‌های سرمایه گذاری در حوزه اداره کل این شهرستان است. گراوند در ادامه سخنان خود بیان کرد: تعداد کارت شناسایی صنایع دستی صادر شده ۸، تعداد پروانه تولیدی ۳۸ عدد بوده و همچنین تعداد هنرمندان بیمه شده این شهرستان نیز ۳۳ نفر است. گفتنی است؛ شهرستان سلماس یکی از شهر‌های استان آذربایجان غربی با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شمال ارومیه و در کنار مرز‌های ایران و ترکیه و ساحل دریاچه ارومیه واقع است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.