رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

تولید70 هزار تن گوشت مرغ در آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید70 هزار تن گوشت مرغ در آذربایجان غربی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

تولید70 هزار تن گوشت مرغ در آذربایجان غربی

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بر ضرورت تسریع در گازرسانی به واحدهای مرغداری آذربایجان غربی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اسمعیل کریم زاده در جلسه بررسی مشکلات گازرسانی به واحدهای مرغداری افزود: صنعت مرغداری استان و کشور با توجه به سیاست های دولت در سال های گذشته توسعه یافته و با توجه به ضرورت وجود پروتئین گوشت سفید در سبد خانوار، این صنعت نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.

وی اضافه کرد: آذربایجان غربی از استان های برتر در صنعت مرغداری است که با تولید سالانه نزدیک به 70 هزار تن تولید گوشت مرغ، صنعت پویایی در این زمینه محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه در هشت سال گذشته توسعه گازرسانی استان نسبت به استان های همجوار عقب افتاده است، گفت: دلیل این عقب افتادگی، قرار گرفتن استان ما در انتهای خطوط گازرسانی است.

منصور صادقیان بر لزوم جایگزینی گاز به جای سوخت مایع تاکید کرد و افزود: از یک هزار و 846 روستای بالای 20 خانوار، در حدود 800 روستا گازرسانی شده و سال آینده نیز گازرسانی به 600 روستا در دستور کار قرار دارد و با گازرسانی به این روستاها، زیرساخت ها برای استفاده واحدهای مرغداری توسعه می یابد.

وی به نبود زیرساخت های گازرسانی در نزدیکی همه واحدهای مرغداری اشاره و اضافه کرد: به همین منظور امکان تقسیط هزینه گازرسانی برای مالکان مرغداری ها و واحدهای طیور فراهم شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز با بیان اینکه 693 واحد مرغداری با ظرفیت جوجه ریزی 14 میلیون قطعه در استان فعال هستند، گفت: همچنین 64 واحد مرغ مادر با جوجه ریزی 100 میلیون قطعه جوجه فعالیت می کنند که مازاد تولید آنها به استان های دیگر صادر می شود.

وی با اعلام اینکه میانگین مصرف سوخت هر واحد مرغداری 6 هزار لیتر سوخت مایع برآورد شده است، گفت: مذاکراتی در سطح وزارت برای تامین سوخت گاز و جایگزینی آن با سوخت مایع شده و منتظر تامین زیرساخت ها هستیم.

محمد دانشگر، رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی استان نیز در این جلسه به نبود نقدینگی کافی برای تامین هزینه های گازرسانی به محل مرغداری ها توسط مرغداران اشاره و تاکید کرد: از دولت به عنوان حامی انتظار داریم که زیرساخت ها را برای حمایت از تولیدکنندگان فراهم کند و مرغداران هزینه های داخلی گازرسانی به واحدها را پرداخت کنند.

در پایان این جلسه مقرر شد، واحدهای طیور که زیرساخت های لازم برای تغییر سیستم سوختی را دارند در مهلت دو ماهه اقدام کنند و برای واحدهای فاقد زیرساخت مناسب نیز تا زمان لوله کشی گاز، مهلت کافی داده شود.


جدیدترین اخبار

تعطیلی مدارس آذربایجان‌غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
تعطیلی مدارس آذربایجان‌غربی
مدیرکل آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی گفت: تمامی مدارس و مراکز پیش‌دبستانی استان یکشنبه به منظور پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل است.
اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم
ستاد انتخابات کشور، نتایج انتخابات مجلس یازدهم در ۱۰ حوزه انتخابیه آذربایجان غربی را اعلام کرد.
تعطیلی همه مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی همه مدارس آذربایجان غربی
تمامی مدارس آذربایجان غربی تعطیل است.

پربیننده ترین اخبار

تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت بعداظهر تعطیل شد.
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت صبح تعطیل شد.
انتخاب ۱۱
انتخاب ۱۱
در این بسته خبری آخرین اخبار و حواشی انتخابات مجلس یازدهم را مشاهده کنید.