جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

تولید 48 هزارتن شکر در خوی - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید 48 هزارتن شکر در خوی

 به گفته دهبکری مدیرعامل کارخانه قند خوی امسال سطح زیر کشت چغندر درشمال استان افزایش داشته و پیش بینی می شود میران خرید در این واحد تولیدی تبدیلی به بیش از 450 هزارتن برسد. دهبکری ارزش چغندر خریداری شده از چغندر کاران استان را تاکنون 1100 میلیارد ریال اعلام و افزود: تاکنون بهای بیش از 70 درصد چغندر خریداری شده پرداخت شده است. او میانگین عیار چغندرخریداری شده در این واحد را رقم 15 اعلام کرد و گفت: تاپایان فصل برداشت حدود 58 هزارتن شکر در این واحد تولید خواهد شد. دهبکری با بیان این که این واحد تبدیلی از 13 شهرستان استان چغندر خریداری کرده است، افزود: بیشترین میزان خرید چغندر در این واحد به میزان 176 هزارتن از چغندر کاران شهرستان خوی بوده است. امسال سطح زیر کشت چغندرقند در شهرستان خوی 4هزار و 400 هکتار است و پیش بینی می شود از این مقدار سطح زیر کشت بیش از 240 هزار تن محصول برداشت شود. در شهرستان خوی در این محصول از بذور اصلاح شده اناکونتا، فلورس، انتیک و آذر استفاده می شود و تمامی مراحل کاشت، داشت و برداشت به صورت مکانیزه است. در آذربایجان غربی 5 کارخانه قند فعال است که این واحدهای صنایع تبدیلی برای بیش از 2500 نفر اشتغال ایجاده کرده اند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.